Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megy a nyuszim hasa, mikor...

Megy a nyuszim hasa, mikor menjünk orvoshoz?

Figyelt kérdés

Este még semmi baja nem volt, ma reggelre elég sokat ment a hasa.

Ugyanúgy van étvágya, ugrándozik, mintha semmi se történt volna, viszont megint ment neki.


2013. júl. 18. 12:32
 1/8 A kérdező kommentje:

Illetve most jutott eszembe, hogy eddig Halywood tápot kapott, viszont nemrég rendeltem neki ugyanolyat, csak a törpenyúl pluszt, amiben vannak egyéb dolgok és az összetétele sem ugyanaz, mint a simának.

Összekevertem a simával, és most azt adom neki hétfő este óta.


Lehet, hogy ez a gond? Napi 2x1 teáskanálnyi tápot kap.

2013. júl. 18. 13:14
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyémnek is sokszor van hasmenése így nyáron, de ez bármitől lehet. Tapasztalataim szerint a melegtől is. Adj neki több eledelt +gyümölcsöt, zöldséget! Tedd változatossá az étrendjét! Szerintem nincs komoly gond :)
2013. júl. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem jó tanács az, hogy több kaját kell neki adni + gyümölcsöket. Sőt nem normális, ha megy a hasa a nyuszinak, hiába van nyár...

Kérdező: pár napig csak széna és víz. Valószínűleg (sőt szinte biztos), hogy az új táp okozza. Az a kevert táp nem a legjobb, inkább maradj a sima Halywoodnál, vagy a Versele-Laga Cuni Complete tápot ajánlom. Egyébként nem kapott valami zöldséget, gyümölcsöt a napokban? Akár egy falatot se? Mert általában még az okozhat hasmenést, ha a boltból vásárolt zöldség/gyümölcs nincs megmosva/megpucolva rendesen és rajta marad egy kis vegyszer.

Egy a lényeg, most egy-két napig széna-víz kúra (nyugi nem fog éhes maradni, akárhogy is néz, ne adj neki mást:) ), semmi más. Szerezz be addig sima tápot, ne ezt a kevertet és utána adj neki csak azt. Ha nem megy neki a hasa pár napig, akkor újra bepróbálkozhatsz a kevert táppal. Ha újra megy neki a hasa, akkor biztos lehetsz benne, hogy a táp az oka, többet akkor ne add neki. Ha a széna-víz kúra nem segít, ugyanúgy megy neki a hasa, akkor állatorvos.

2013. júl. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kicsit elengedtem mostanában, és nem evett szénát, ezért pont ilyen koplalós-kúrán vagyunk :)


De mi a baj a törpenyúl plusszal? Ugyanúgy halywood táp...

Délelőtt még ment neki egyszer, azóta semmi.


Kint a kertben evett barackot, ami leesett a fáról, de máskor is evett már (többet), akkor meg semmi gond nem volt.

2013. júl. 19. 00:05
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából jelenleg nem tudok venni tápot.. Most vettem neki 2 hete 3 dobozzal...
2013. júl. 19. 00:05
 6/8 A kérdező kommentje:
Már nem megy neki :)
2013. júl. 20. 14:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Gondoltam hogy elmúlik, nálunk is folyton ez van és mielőtt félreértenétek sokat foglalkozok vele és beszéltem erről orvossal is, nem tanácsolnék olyat ami árthat a nyuszidnak.
2013. júl. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazság szerint a Halywood táp nem a legjobb. Elején én is azzal etettem, mert a tenyésztőnél is azt kapta. Akkor még nem is volt semmi gond..aztán kipróbáltam a Versele-Laga Cuni Complete tápot, mert sok helyen olvastam, hogy az jobb. Utána vettem még 1 doboz Halywood tápot, de attól alig bogyózott és amit bogyózott az is kicsi, apró méretű bogyók voltak. Gyorsan le is álltam vele, visszatértem a Cuni Complete-re, azonnal megszűnt a gond. Később utánajártam és kiderült, hogy a Halywood táp teli van adalékanyagokkal, a Halywood Plusz táp meg még többel :S Hiába hirdetik, hogy tenyésztői táp, mégse olyan jó, saját tapasztalatból mondom :( Pedig jó lenne, mert sokkal olcsóbb, mint a Versele-Laga táp.
2013. júl. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!