Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot lehet venni...

Tengerimalacot lehet venni boltból? Mik a veszélyei ha onnan venném?

Figyelt kérdés

2013. júl. 21. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze. Én is ott vettem mind kettő malacomat. Nincs hátránya, csupán annyi hogy az állatkereskedésbe nem foglalkoznak velük, nem kapnak gyümit szénát, max nyúltápot... Szóval még meg is mented szegényeket a rossz sosrstól:)
2013. júl. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én is boltból vettem és 5 évig élt a malacka. Ilyen közismert veszélyekről még nem hallottam. Ha megbízható helyről veszed, ahol törődnek az állatokkal akkor nem lesz gond.
2013. júl. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet beteg, elvadult, és lehet vemhes. De sok egészséges malac van a boltokban, tehát lehet onnan venni. Mondjuk az tényleg nem a legjobb, amikor fiú malac néven veszel egy vemhes lányt...

De vigyázz a tenyésztőkkel is, járj utána, hogy jó-e, mert a szaporítók is azt mondják magukról, hogy tenyésztők. Az egyik barátom vett két lány malacot tenyésztőtől, és most karácsonyra mindkettőnek kölykei születtek. Kiszámoltuk, és 4 hetes korukban lettek vemhesek, rögtön az ivarérésükkor, ami nagyon nem egészséges, 6-9 hónapos kor között jó szülniük első almot.

2013. júl. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehetni éppen lehet, de ezzel a nyerészkedő szaporítókat támogatod. A veszélyei: nem tudják a nemét megállapítani, nőstények esetében a korai vemhesség szinte borítékolható, különböző élősködők (atkák, tetvek, gomba), hozzá nem értésből fakadó helytelen tanácsok. Ha senki nem vesz keriből malacot, akkor nincs rajta haszon és így nem éri meg szaporítani őket. Vagy fogadj örökbe a Tengerimalacvédő egyesülettől, vagy vásárolj tenyésztőtől fajtatiszta állatot.
2013. júl. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Persze!az egyiket én is onnan vettem,az egy jó bolt,csak ha boltból veszed akkor lehet h vemhes,mert a boltokban álltalában egybe vannak a fiú és lány malacok.De az enyém szerencsére makk egészséges:)
2013. júl. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs nagy kockázata,nekem 4 van és ebből 3 fajtatiszta(boltból vannak).
2013. júl. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!