Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi az esélye hogy a...

Mennyi az esélye hogy a nyúlam vemhes lett?

Figyelt kérdés
A nyúlamat tenyésztõnél pároztattam 4 hónapos múlt. ez volt a legelsõ párzása a nyuszimnak nehezen állt meg a kaninak és amikor a kaninak megvolt abban a pillanatban mind a ketten felugrottak és utána a kani nyögdécselt a tenyésztõ azt mondta hogy megvolt a kaninak ,de én ugy hallottam hogy nem felugraniuk kellet volna hanem elkellett volna feküdniük így most akkor mennyi az esélye hogy vemhes ? (kezdõ tenyésztõ vagyok)! am ma 9 napos a nyuszim ha vemhes.

2013. júl. 23. 21:01
 1/9 anonim válasza:
Lehet, hogy vemhes lesz, de úgyis észre fogod venni! :)
2013. júl. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát igen csak még most 9 napos és ha jól tudom a 20. nap után lehet már szemel is észre venni a vemheség jeleit :) azért kérdezek itt hogy most mennyire reménykedjek :) várom a további válaszokat is elõre köszi.
2013. júl. 23. 21:32
 3/9 anonim ***** válasza:

mennyit olvastál utánna a nyulak tenyésztéséről mert egy 4 hònapos nyulat nem pároztatunk 6 hònapos kor előtt mivel csak ekkor lesznek tenyész érettek!

meséld már el hogy melyik tenyésztő engedte hogy befedeztesd a nőstényed és a nyulaknál nem kan a fiú nyùl hanem bak te nem tenyésztő leszel hanem olcsò szaporitò

2013. júl. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen "tenyésztőket" hívjuk szaporítónak. Reménykedj benne, hogy nem lett vemhes, mert ilyen fiatalon ez nem veszélytelen.
2013. júl. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg kell jegyeznünk, hogy az ivarérettség és a tenyészérettség időpontja nem esik egybe. Ivarérett az állat, ha az ivarzás jelei mutatkoznak rajta. Ez 3-3,5 hónapra tehető. Tenyészérett (azaz tenyésztésbe vehető), ha kifejlettkori testtömege 75-80 %-át elérte (jelen esetben 1-1,2 kg), s emellett kitűnő kondícióban van. Nyulaknál ez az ötödik hónap körül van.
2013. júl. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát jelenleg a nyulam 4 kiló és most lesz nem sokára 5 honapos .
2013. júl. 25. 19:02
 7/9 anonim ***** válasza:
jaaa hogy házinyuszid van nem pedig törpe :D
2013. júl. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Öm a nyuszik 4 hónapos koruktól ivarérettek de meg van nekik is a párzási idejük!
2013. aug. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy ivarérett, még nem tenyészérett, ahogy egy előző válaszoló is írta.
2013. aug. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!