Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi a hörcsög átlag életkora?

Mennyi a hörcsög átlag életkora?

Figyelt kérdés
2009. okt. 22. 16:54
 1/8 anonim válasza:
100%
1-2 év általában
2009. okt. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi.Most van végső stádiumában a miénk.Kb. 3 éve találtuk.
2009. okt. 22. 17:00
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
max.3 év
2009. okt. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém másfél volt,amikor elpusztult.
2009. okt. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hu, egyszer láttam egy 4 éves hörcsögöt!! Szegény, alig bírt már mozogni, a szőre fele kihullott. NAgyon rossz látvány volt. Sajnos hamar megöregednek, pedig nagyon aranyos kis állatkák.
2009. okt. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Csibu83 válasza:

A kérdés elég tág.Hörcsögfajonként változik,de sok múlik a tartáson is.

-Ingerszegény környezetben gyorsabban kimúlnak,

-míg "EU kompatibilis" környezetben (maradjunk a kiegyensúlyozottnál) az életkoruk kitolódhat.

Az elfogyasztott takarmányon is sok múlik.

-Ha csak száraz,boltokban vásárolt élelmet kap,előbb-utóbb gyomor és bélbajban fog kimúlni.

-A változatos étrend az,amit szeretnek.Friss zöldség,gyümölcs,szárazzal keverve.

-A rendszeres tisztán tartás sem utolsó szempont,mert könnyen megtelepedhetnek az élősködők.

-Tévhit,hogy a hörcsögök nem isznak,csak a táplálékból nyert folyadékot hasznosítják.Ezt felejtsétek el.

Boltokban kapható pár ml-s itatók nagyon jól alkalmazhatóak.2-3 naponta cseréljük a vizet,melegebb lakásban naponta.


Nekem volt szerencsém 6 pici jószágot felnevelnem.

A Dzsungáriai törpehörik 1-másfél,ritkán két évig élnek,a gyors anyagcseréjük miatt.

Nekem alig 2 évig volt társam egy ilyen...

Az aranyhörcsög-ebből volt négy-egyenként 2-3-5,de a legelső hörcsögöm 6! évig volt velünk.Utóbbival törődtem a legtöbbet,még gyerekkoromban.

A Roborovszki törpehörcsögöm 1 év 3 hónapig élt.

Ő nagyon agresszív volt...

2009. okt. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia nekem tegnap este halt meg a hörcsögöm :( feltehetően valami daganata volt, de az is lehet hogy csak ennyi az élettartalma egy aranyhörcsögnek ... 1 és fél éves volt
2010. nov. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Két dzsungáriaim volt. Egyik 2 másik majdnem 3 évig élt. Zöldség, gyümölcs változatosan, meg száraz táp. Időnként variáltam az almot is. Faforgács, takarmány. Volt bent nekik játék is. Időnként kézben is tartottuk. Mindkettőnek daganata lett
2023. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!