Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintem a hörcsögöm vemhes,...

Krajczár Eleonóra kérdése:

Szerintem a hörcsögöm vemhes, ha majd megszületnek a kölykök, akkor az anya is megeheti őket?

Figyelt kérdés
Ha megszületnek, akkor nem szeretném, hogy megegye őket az anyuka, ekkor hallottam, hogy sok zöldséget, gyümölcsöt és fehérjét kell adni neki. De ha mégis megeszi őket?
2013. júl. 30. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
ha nem zaklatod őket van rá esély
2013. júl. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem zaklatnám őket....nem is akartam....
2013. júl. 30. 17:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is jártam már így, minden jól alakult. 8 kishörcsög született.

2 és fél hétig nem zaklattam őket, nem takarítottam ki a ketrecet se. Az anyuka dupla adag vitamint kapott. Rengeteg lédús gyümölcs kell ilyenkor neki és sok féle: pl. alma, dinnye, körte...stb. meg persze zöldségek.

Fehérjét is minden nap legalább 2 fajtát adtam neki!! Ez fontos, így elkerülhető az hogy megegye a gyermekeit.

Ezeket adj neki: trappista sajt, túró, tejföl, keményre főtt tojás, natúr vagy sült fűszer és olajmentes csirkemell husi...stb.

Minden nap kapjon legalább kétfélét. Én pl. tejfölt szinte minden nap adtam neki. Szépen felnevelte a höriket, szóval minden rendben volt nálunk így.

2013. júl. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
miért szaporítasz?
2013. júl. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi, ez jó tanács az étrendről! :)

Xander: Ez az oldal azért van, hogy kérdezzünk, akkor mi bajod van? Életemben most tarthatok először hörcsögöt, és ez még nekem új. És azért szaporítok, mert úgy van kedvem jó? És lehetséges,hogy más vemhesen vettük a kis állat boltban, szóval dugulás....segfe.j. Ha nem tetszik, akkor nem kell rá válaszolni. Mert eddig nem hallottam tőled rendes választ...

2013. júl. 31. 07:27
 6/7 anonim válasza:
Szerintem megeheti, de nem tudom mért. Én is jártam így, egyszer csak nézem őket láttam hogy szó szerint ott zabálja a kölykeit. Amúgy előfordul, de mondom, nem tudom mért! :/
2013. aug. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én azt hiszem tudom: Mert ha túl fiatalon esik teherbe a hörcsög, akkor meg eheti a kölyköket, mert nem tudja, hogy mit kezdjen velük, mert neki még új az anya "szerep".

És ezért eszi meg őket, nem gonoszságból....

2013. aug. 1. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!