Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma reggel alra keltem hogy a...

Ma reggel alra keltem hogy a nagy anya nyulam meg volt halva és velem a 3 1 hetes kicsik is mi történt és miért?

Figyelt kérdés
2013. máj. 25. 11:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdésedet! Írd már le érthetően!
2013. máj. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

Mit nem értesz?Ma reggel meghalt az anyanyúl és vele együtt a 31 hetes kicsik.A kérdező azt kérdezi miért haltak meg.Mit nem lehet ezen érteni?


Volt vizűk,ételük?Ijen idős korban még szopnak a kicsik?Mert ha igen,lehet,hogy az anya kiszáradt(vízhiány)és így a kicsik se tudtak szopni.

2013. máj. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az én nyulaim mindig meghaltak.


Bezöldült a szemüknél meg össze vissza a bőrük.


Állítólag a szúnyogok mérgezik őket.

2013. máj. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Bocs,elírtam:3 egyhetes kicsik,és nem 31 hetes kicsik,külön akartam írni,véletlenül csúszott egybe:/
2013. máj. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A nyulakat oltani kell myxomatosis és vérzéses betegség ellen, mert ahogy korábban írták, ezekbe a nyulak belehalhatnak, és amíg szoptat, nyilván a kicsik is így. A myxomatosis mondjuk gyógyítható (kb. 50%-os eséllyel), a vérzéses betegség közel 100%-ban halálos végkimenetelű.


Mondjuk annak gratulálok, akinek mindig meghaltak a nyulai, és ennek ellenére egyet se volt képes beoltatni...

2013. máj. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

2x volt nyulam, és mind2x kettő.


elsőnek megpusztultak, majd gondoltam ez valami vírus, kérdeztem az orvost, azt mondta, ők már nem élik meg a hetet.


Második alkalomnak azt gondoltam ilyen már nem lesz, akkor megint lett 2 nyulam, és akkor mondta az orvos, hogy a szunyogok mérgezik őket.


Még jó, hogy semmi oltás infót nem kaptam, meg ilyenek.

2013. máj. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
2. lehet hogy az első nem érti, hogy mi a kérdés, de legalább tud helyesen írni!!!
2013. máj. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A nyulak betegségeit a rovarok is de madarak vagy kutyák ürüléke is terjeszti,na meg maguk a nyulak mert megeszik a drazséikat és belecsinálnak a vizbe.Más állatok csak hordozzák és a fübe keveredett kakával fertöznek.

Nálam volt amikor 12 született,2 az elsö napot nem élte túl,nem tudtak bemászni a többi közé.Az elválasztás után maradt 7 db.tulélö.

Sütés elötti trancsirozáskor kiderül,ha pöttyös a mája,akkor beteg ,ha ráncok vannak a máján akkor már túlvan rajta.

Az oltás +költség,és még akkor is elhullhatnak.A tapasztalat szerint a legfontosabb,hogy mindig száraz legyen alattuk az alom.

2013. jún. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Mandy1408 ***** válasza:

Állatorvost véletlenül sem jutott eszedbe felkeresni?

Feltételezem életükben sem.

Ismertem egy idióta családot, akik soha nem vitték el a tengerimalacukat orvoshoz, aztán csodálkoztak, hogy egyszer csak meghalt.... CSAK az állatot sajnálom.

A nyulaid meg nyugodjanak békében.

2013. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A nyulak halálos májbetegsége a kokcydioza,de szoktak hasmenéstöl is megbetegedni.Szufagvanidum-ot raktam a vizükbe,és tulélték.
2013. jún. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!