Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért van az, hogy a csincsill...

Miért van az, hogy a csincsilláimnak a kicsinyei egy-két napos korukban elpusztulnak?

Figyelt kérdés
Legutóbb teljesen egészséges volt a pici, ugrándozott, szopizott rendesen, de másnapra úgy legyengült,hogy csak egy napig bírta. :( 9 évesek lesznek a csincsilláim, 8 éve vannak velem és mióta megvannak, szinte mindig volt olyan pici, aki itt hagyott minket. Volt olyan, amikor 3 pici is megmaradt,volt,volt,mikor az összes, azok meg is élték a felnőttkort, de sajnos már régen volt ilyen. Gondoltam rá,hogy ivartalaníttatom őket, de azt olvastam,hogy nagyon veszélyes az ilyen kisállatoknál az altatás és nagy az esély,hogy belehalhatnak. A kisfiú amúgy is kisebb méretű az átlaghoz képest, féltem őket.
2009. okt. 24. 09:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a koruk miatt már nem tudnak életképes utódot létrehozni, a legjobb az lenne, ha elkülönítenéd őket, hogy ne legyen több kölyök.
2009. okt. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Csak az a baj,hogy nagyon ragaszkodnak egymáshoz, a csincsilla pedig társaslény, nehezen viseli a magányt és félek,hogy nagy bajt csinálok ezzel. Pár éve is volt olyan pici, nem is egy, amelyik meghalt, pedig akkor nem voltak még olyan idősek, pláne ha azt veszem,hogy akár 15-20 évig is elélnek a csincsillák, tehát még most sem olyan idősek.
2009. okt. 24. 17:24
 3/3 anonim ***** válasza:
A nősténynek nem tesz jót a folyamatos ellés, főleg ha már ennyire idős. Én az ivartalanítást nem ajánlanám, az ilyen kicsi állatoknál elég nagy a kockázat. Külön kéne választani őket, ha megoldható lenne két kölyök beszerzése a hímet a hímhez a kislányt a nőstényhez tenni az lenne a legjobb.
2009. okt. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!