Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Versele Laga tápoktól lefogyot...

Versele Laga tápoktól lefogyott tengerimalacok! Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
1,5 éve Versele Laga tápokkal etetek a széna, zöldség, gyümölcs mellett 3 malackát.A legöregebb 6 éves lesz és mindíg lefogy, a másik kettő 1 éves és azok is soványkák pedig fajtatiszták is.Amíg olcsóbb sima granulált rágcsálótáppal és zabbal meg gagyibb Rossmannos kajával etettem addig szépek voltak és jó súlyok is volt, de mióta ezzel csodakajával etetek soványak(700g meg 650g körül vannak).1-1 evőkanálnyit kapnak, meg néha többet is.

2013. júl. 31. 17:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Voltunk dokinál is és szerinte egészégesek.
2013. júl. 31. 17:40
 2/6 anonim ***** válasza:
A Versele Laga tápok jók, ha még a doki szerint is egészségesek, akkor nem tudom mi a baj. Nem kell felhizlalni a malacokat, ha nem kívánnak ebből a tápból többet, mint 1 ek. akkor ők is jól érzik magukat így, de lehet, hogy többet is megennének, és ez a baj.
2013. júl. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a Complettel etetsz, abból kevésnek tűnik az 1 evőkanálnyi. Kb 3x könnyebb a pelletált kajáknál.
2013. júl. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Prot kapnak jelenleg.Oké, hogy nem kell őket felhízlalni, de a 10 hós nőstény perui malackám csupán 60dekás ami igencsak sovány, ráadásul kicsi is maradt.Az anyja aki szintén perui 1 éves múlt 750g, ő mondjuk oké, de az öreg nagyon soványka szintén(650g-700 között mozog) miközben tavaly ilyenkor 800 g volt.
2013. júl. 31. 21:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a sima rágcsálótápokban levő gabonák miatt kerekedtek ki régen? Ehhez képest a versele laga szinte csak préselt fű. Szerintem ha azt akarod hogy hízzanak akkor adj belőle többet nekik a napi 1 kanálnál.

700g amúgy normális a lány malacoknál.

2013. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy attól nem tudom.Most vettem borsópelyhet és azzal kicsit feltúrbóztam a kajájukat.150g-ot kevertem 2 kilóhoz.
2013. aug. 1. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!