Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az normális ha a tengerimalac...

Az normális ha a tengerimalac nagyon sokat eszik?

Figyelt kérdés
Állandóan enne van mikor visít a kajáért pedig előtte evett nem keveset. Kicsit dagika is de mondjuk én így kaptam az előző gazdijától. Mondta hogy ne etessem agyon mondjuk ő miatta lett ilyen kis dagi. Csak nem tudom mennyit adjak neki egyszerüen imádja a répát, dinnyét uborkát és visít értük a magos tápját nem is nagyon eszi még első 2 nap ette mikor hozzám került. Mondjuk azért ha épp nem adok neki zöldséget, megeszi de mindig csak enne. :\ ez nem baj?

2013. aug. 3. 23:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem, paranormális!
2013. aug. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A tengerimalac állandóan eszik, tulajdonképpen nem is nagyon csinál mást, én a sajátjaimat még aludni sem láttam soha, ahelyett is csak esznek. A magoktól könnyen elhízhatnak, ami hamar a halálukhoz vezethet, de ha zöldségeket eszik főleg és kevés magot, akkor nem lesz gond. Valószínűleg azért is eszik sokat a malacod, mert csak zöldségekkel nem lakik jól soha. Majd ha már nagyon szükségét érzi, enni fog a magból vagy próbálhatsz neki másféle tápot adni, ki kell kísérletezni, hogy melyik ízlik neki jobban.
2013. aug. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia. Először is fontos tudnod: A tengerimalac nem magevő, így nincs szüksége magra. A mag a tengerimalacba több kárt tesz mint hasznot. Először is: A magok hizlalnak így elzsírosodik és kevesebbet fog élni. Másik: A magok a foguk köze ragadhatnak, felsérthetik az ínyüket. Amit tilos adni nekik: kukorica, szotyi, tökmag. Eteket meg sem bírják enni. Kukorica: Olyan kemény hogy ha megpróbálja meg enni ki fog törni a foga. Tökmag, szotyi: Nem bírja kibontani így héjastul próbálja meg enni, de úgy sem tudja és heges vége pedig felsérti az ínyét, ami elfertőzőik. Sajnos sok tápban megtalálhatok ezek a magvak, de e lehető legrosszabb. Általában a Panzikban szokott lenni, egy közutált márka, az összes tengerimalac tartó, tenyésztő elítéli, mivel beleteszik simán a kukoricát meg ilyenek, és nem is szabadna enniük... Ebből is látszik hogy gőzük nincs a tengerimalacról. Szóval ha van rá lehetőséged válts tápot, és valami mást adj neki, én Versle-t adok, és nagyon szeretik. Mellesleg ha zöldséget - gyümölcsöt eszik az nem gond, de azért azt nem szabad túlzásba vinni, minél többet adsz neki annál többet fog igényelni... Szóval nem csinálhatod azt hogy egyk nap 3 karika ubi következő napon már csak 1, mert igényli már azt az adagot. Így jobb azért kordában tartani, és figyelni, mert a túl sok zöldség és gyümölcs sem jó! Emellett mindig legyen előtte széna, napi 24 órában, illetve ha van rá lehetőséged be tehetsz neki rágófát, de csak cseresznye ágat, és azt is csak akkor ha nem volt lepermetezve.


Egyébként tudom nem volt kérdés, de jobb lenne ha két tengerimalacot tartanál, mert társas lények, igénylik a társat!

2013. aug. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudom hogy kettő kéne ezért is fogom eladni pedig nagyon sajnálom. Úgy volt hogy lesz mellé még egy de anyám nem engedi. Szóval amíg nincs rá jelentekző marad. Eszi a magvas tápot azért a kukoricát kiszedegetem belőle a szotyit meg se eszi csak a többit ami amúgy nem sértheti fel. A dinnyét imádja és ha egyet kap kicsit akkor visit a többiért hiába van táp vagy széna neki sír érte meg az uborkáért répáért oda van értük. :D akkor nem kap sok tápot mert így is dagi :\ de viszont szokott futkározni a ketrecébe mint egy őőrült xD
2013. aug. 4. 09:41
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja értem. Hát tudom hogy sajnálom szegényt, de hidd el jobb lesz neki!:) Egyébként hörcsögön nem gondolkoztál?? Amúgy mekkora a ketrece?? Mert ha kicsi kiengedheted a lakásba futkározni:)
2013. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
hát oylan 60 cm hosszu körül lehet :\ Nem most ha őt eladom nem kell semmi más amúgy is van egy kutyám aki szintén imádja a malackát szét nyalja :D azt akarom hogy jobb legyen neki ne unatkozzon ilyenek :) de állatkereskedésbe semmiképpen se adom hallottam hogy amúgy is a tescoba meg ilyenekbe sokan vannak és odaadják a kigyó meg ilyen állatoknak és nem szeretném h meghaljon mikor még csak 2 éves körül van :)
2013. aug. 4. 11:37
 7/12 anonim ***** válasza:
Értem. A 60 centiméter nagyon kicsi!!! Engedd őt ki, mert remélem tudod hogy a tengerimlacnak ha egyedül van akkor is 100×50 centis ketrec kell!!!Mivel mozgékonyak.Enged ki a szobádba hagy futkározzon!
2013. aug. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De ide pisil :\ meg nem tudom úgy elkeríteni amúgy ki szoktam vinni a kertbe
2013. aug. 4. 11:53
 9/12 anonim ***** válasza:
A malac etetésében szigorúan következetesnek kell lenni! Mindig azonos időben kell etetni,pl reggel 8-kor és este 7-kor,ezt pontosan be kell tartani! Azért visit,mert tudja,hogy ezzel eléri,hogy adsz neki valamit! Erről le kell szoktatni,mert ez neked se jó és neki sem. Nem szabad neki sok zöldséget és főleg nem sok gyümölcsöt adni. NEm ez a fő eledele,hanem a széna! Ez mindig legyen előtte és viz is! Napi 1 marok zöldség elég neki. Én napi 1 evőkanál táp. Nem mag,hanem táp,pl versele laga cavia complete,vagy crispy muesli,vagy pellets. Almafaágat szabad csak berakni neki,a csonthéjas gyümölcsfák mérgezőek!
2013. aug. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: Nem csak almát lehet, cseresznyét is!

Egyébként teljesen igaz.. Valami jobb tápot kellene neki nézned mert ezek a magvas tápok semmit nem érnek. Biztos olcsó meg minden de nem jó... Én 800 forintos kilós áron veszem a tápot.

2013. aug. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!