Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az normális ha a tengerimalac...

Az normális ha a tengerimalac nagyon sokat eszik?

Figyelt kérdés
Állandóan enne van mikor visít a kajáért pedig előtte evett nem keveset. Kicsit dagika is de mondjuk én így kaptam az előző gazdijától. Mondta hogy ne etessem agyon mondjuk ő miatta lett ilyen kis dagi. Csak nem tudom mennyit adjak neki egyszerüen imádja a répát, dinnyét uborkát és visít értük a magos tápját nem is nagyon eszi még első 2 nap ette mikor hozzám került. Mondjuk azért ha épp nem adok neki zöldséget, megeszi de mindig csak enne. :\ ez nem baj?

2013. aug. 3. 23:29
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nem azért vettem mert olcsó.. tény h az de a környéken ahol voltam csak ilyenek vannak.. mikor megvettem a malackát aznap bementem venni és akkor még nem tudtam hogy magvasat nem lehet és evett is belőle a szotyit nem ette meg a kukoricáét se belőle szóval nem tesz benne kárt. csak a többit ami már megvan pucolva magvak. azokat megeszi. széna víz mindig van neki vizet nagyon keveset iszik gondolom azért mert dinnyét kapni szokott meg uborka és az azért tele van lével. Azonos időbe nem tudom mivel visit és a széna neki nem kell. Ő azt ahogy láttam csak unalmába eszi. nincs széna tartó mert szétszedi amúgy is maga alá teszi és abba elterül majd ha úgy van eszik belőle de már megszokta hogy nem a szénába pisil hanem a szénával szemben lévő sarokba általában oda szokott szóval nem úgy eszi
2013. aug. 4. 17:04
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha állandóan adsz neki valamit, akkor tényleg nem fogja enni a szénát. Pedig az a legjobb fogkoptató, ha azt nem eszik rendszeresen, akkor előbb utóbb túl fog nőni a foga. És ez a hátsóknál kezdődik. Mikor az elsőkön is látszik, akkor már legtöbbször késő, mert műteni kell a hátsókat is.

Adj neki tápot és zöldséget-gyümölcsöt reggel és este, ami nem fogy el egy óra alatt, azt vedd ki, nehogy megromoljon (a táp maradhat). Így rá lesz kényszerülve a szénára. Köss egy marék szénát madzagra, lógasd be, így kevesebb esik le a földre, mert onnan már nem szokták megenni.

Ilyen melegben adhatsz neki többször uborkát és dinnyét, azokban jó sok folyadék van.

2013. aug. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!