Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy bírom megszelídíteni a...

Glol~ kérdése:

Hogy bírom megszelídíteni a hörcsögömet?

Figyelt kérdés
volt már négy hörcsögöm és az a hörcsög amit most vettem, nagyon ellenszenves.. amikor ételt adok neki akkor mindig visit.. meg megakar harapni. még amugy pici..

2013. aug. 7. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha most vetted akkor miért zaklatod?

Ilyenkor természetes dolog hogy még fél tőled, idegen vagy neki és a környezet is ahova került.

Először is hagyni kell neki néhány napot hogy hagy szokja a környezetét, elég ha teszel neki kaját a tányérjába és megsimized a hátát és beszélsz hozzá kedvesen.


Később meg próbáld meg úgy szelídíteni, kb. 1 hét múlva hogy amikor éppen a kisházában van akkor házzal együtt vedd ki őt és tedd le az ágyra. Így könnyebb lesz szelídítened mert nem a saját helyén van, harapni biztos hogy nem fog. És ilyenkor próbáld meg a kezedbe venni és kínáld meg pl. dióval és így egye a kezedből. Ha esetleg kiugrik a kezedből, akkor először még ne erőltesd hogy a kezedbe menjen, hanem elég az ha csak odaadod neki és elveszi tőled. Fontos, hogy a kezed gyakran tedd be hozzá és engedd meg hogy hagy szagolja meg a kezed, ezáltal megszokja és rá fog jönni hogy a te kezed adja neki a sok finomságot.

Ha aranyhörcsögről van szó és még nagyjából fiatal akkor nagyon-nagyon hamar szelíd lesz ha így szelídítesz. Az enyém másfél hét alatt teljesen kézhez szokott lett!

2013. aug. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha most vetted nem csoda. az enyém is nagyon félénk volt
2013. aug. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére sosem volt ezzel bajom, de szerintem ne zargasd még 1-2 napig, hadd szokja meg az új környezetét.
2013. aug. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!