Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért kell a tengerimalacnak...

Miért kell a tengerimalacnak még egy tengerimalac? Többi lent?

Figyelt kérdés

Egyedül mért nem lehet tartani?

aki ismeri a Szefit az is egyedül tartja és olyan nyugodt a bocija hogy íhajj.. köszi a választ


2013. aug. 10. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert társasállat 2-en érzik jól magukat egyedül unatkoznak.
2013. aug. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és ketten nem fogyasztanak többet? kajában
2013. aug. 10. 20:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Figyelj. A tengerimalac társas lény, aki tengerimalacot akar tartani annak 2 tengerimalac kell és ennyi. Szefit töb szempontból si rosszul tartják. 1. terráriumban van, 2 egyedül van. NEM JÓ! A tengerimalac 10-12 fs csoportbn él. Ha egyedül tartod, unatkozik, ne fog megszelídülni rendesen ahogy kell, nem tud kivel beszélgetni, nem tud kit szaglászni, depresziós lesz és 3 éven belül mag hal. Ezért kell belőle kettő. A másik, perzs ehogy többet eszik, de most komoly két tengerimalac nekem 1 hónap altt 1 kb kaját eszik meg (600 forint Aki nem tud eltartani két malacot, az ne tartson malacot..
2013. aug. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem is a pénzről van szó, mert van pénz kajára meg mindent megveszek neki amit kell, csak kérdeztem
2013. aug. 10. 21:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Nyilván többet fogyasztanak kajában, ezt te sem kérdezhetted komolyan. Két malac kétszer annyit eszik.

De ugyanúgy egyszer kell elmenni megvenni a kaját, egyszer kell elmenni füvet szedni, ugyanannyiszor kell takarítani, etetni, tehát összességében nincs több feladat két malac esetében se.

Ha egy malac van csak egyedül, az úgy érzi magát, mintha magánzárkában lenne, egész életében nincs kihez szólnia. Az én malacaim halkan motyogva beszélgetnek egymással, együtt játszanak, ha az egyik kipróbál valamit, a többiek ellesik tőle.

2013. aug. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Így van igaza van az utolsónak. Meg hidd el, szó szerint elcseszik azomnak a tengerimalacok élettét akiket egyedül tartnak.. TILOS Ez a legfontosabb tengerimalac szabály.
2013. aug. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kutya222 ***** válasza:
ha egyedül tartod nem lesz kibe belabujnia beül egy kis sarokba és depreszios lesz!!!!!!!én nem rég kaptam kettöt de csak eggyet akartam és a boltos monta h kettö vagy semmi tese éreznéd jol magad egyedül!!!
2013. aug. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 H.B10 válasza:
Jó oké h társas állatok ez igaz de viszont az uncsimnak van 1 tengrimalaca egyedül és már 6 éve él boldogan
2013. aug. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
fajtól függ
2013. aug. 15. 00:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Honnan tudod hogy boldog? Megkérdeztétek a tengerimalactól hogy boldog-e, vagy esetleg beleláttok a gondolataiba? Szerintem nem. Valószínű hogy rohadtul nem boldog, hanem depis, a tengerimalac társas lény és kész, szüksége van a társa, nem szabad egyedül tartani (ezt előírja az állatvédelmi törvény is!), melleslegha valaki pl egy tenyésztőtöl szeretne venni a tenyésztő elhajtja ha egyet akar tőle venni, mivel állatkínzásnak minősül. Te mit szólnálha bezárnálak egész életedre egy szobába egy szarvassal?? És vele kéne leélned az életed? Kb 6-7 után belehalnál...
2013. aug. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!