Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van itt olyan, aki a törpenyus...

Van itt olyan, aki a törpenyuszi ketrecébe szőnyeget rakott, és csak a nyúlwc-be pelletet/forgácsot?

Figyelt kérdés
Tényleg kevésbé fekélyesedhet fel a talpa, mintha a sima műanyagon lenne (szintén csak a wc-ben pellet/forgács)? Milyen szőnyeget tettetek bele? Nem árt neki, ha esetleg elkezdi rágni?

2013. aug. 12. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:

A műanyagon se fekélyesedik a talpuk, csak a taposórácson, ami egy idióta ipari tartásmód.

Nálunk van szőnyeg. Nem rágja. De koszos lesz, szóval kirázni, kimosni kell majd, meg időnként cserélni is... Szóval olcsót kapott.

Én azért raktam be, mert csúszkál a szőrös talpa a pucér műanyagon. A szőnyegen meg élvezettel Ugri-bugrizik.

2013. aug. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :)
2013. aug. 12. 16:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én nyuszimnak csak a wc-jébe van alom, magába a ketrecbe semmi sincs és nem fekélyesedik a talpa.
2013. aug. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én is így tartom. rongyszőnyege van, és szereti. nem rágja.
2013. aug. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálam úgy van, hogy nyáron a "csupasz" műanyagon, télen szőnyegen, mert földszinti lakás és hideg a padló. Nem fényesedik a talpa. Ő jobban is szereti a műanyagot, amikor télen berakom hozzá a szőnyeget először rágja pár napig, majd belenyugszik és elfogadja. Sajnálom, de jobb mint egy megfázás :)
2013. aug. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én nyuszimnak nem volt benn szőnyeg és fekélyes is lett a talpa, pedig kinn szinte mindig szőnyegen van..így raktunk neki a ketrecbe is szőnyeget, azóta nem lett rosszabb a lába.
2013. aug. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nálunk nincs bent, a ketrecbe csak aludni szokott, mászkálni nem sokat :) kedves utolsó nálatok mennyi idő után jött ki a talpfekély, mert ha több mint 1 év akkor én is rakok be neki, jobb megelőzni az ilyet és olcsóbb mint az állatorvos :)
2013. aug. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elég puritán a pucér műanyagon tartani szegényt. Ráadásul csúszik is a kis talpa. A szőnyeget rághatja, a lenyelt cérna eltömíti a gyomrocskáját vagy beakadhat a fogai közé..A mienknek szalmával almozok vastagon, azt imádja turkálni, belebújik, rágcsálja (így szokott le a ketrecrágcsáról).Mive zabszalma, egy részét meg is eszi. A WC-sarokba direkt nyúlnak is való pellet van. Csak oda jár, így a szalma nem piszkolódik.
2014. febr. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!