Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malac? Egyedűl?!

Tengeri malac? Egyedűl?!

Figyelt kérdés

Tengerimalacot fogok majd venni és egyet , ( nem azért mert kínozni akarom , hanem nálunk olyan boltok vannak hogy még az eladó a tengeri malacnak se tudja a nemét , és nem szeretnék szaporulatot , van egy degúm is az is egyedül van , de nem unatkozik szerintem egész nap vele vagyunk , meg a 2 persza macskámal elvan a degú ( idomitótt macskák ) , na az lenne a kérdés hogy degú elvan a tengerimalacal ? mert a macskákal nem lenne gond szerintem , csak a degú elég rámenős fajta , és nem tudom hogy a tengeri malac azt tűri?


meg a tartásáról mondanátok pár tippet.



2013. aug. 12. 16:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A 2. válaszolónak üzenném, hogy kijönnek más fajta állatokkal is, pl. a nyulakkal!


Deguval szerintem nem szerencsés tartani, mert más a két állat igénye. A nyuszi és a malac együtt oké mert hasonlóan is kell tartani őket (alom, búvóhely, magok, zöld...)

2013. aug. 13. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha szupi kereskedések lennének felétek, vagy tenyésztőtől vennél, akkor is okos dolog ha saját szemeddel is meggyőződsz arról, hogy milyen nemű az állat amit beszerzel!

Itt találsz egy nem határozót: [link]

Ha különböző korúakat szerzel még béke is lesz, és ha fiúkat, akkor nem lesznek vemhesek se...


De próbálkozhatsz egy malac-menhelyen is. Ott megoldják a házhoz szállítást is, és a nemeket tuti nem keverik össze. Profik ellenőrzik és állatorvos ivartalanítja a fickókat.

A Vasi Állatmentő Egyesületben kb. 60 malacka közül válogathatsz...


A degu-malac jó szomszédok, de egy ketrecben a malackát kb. 20 másodperc alatt kikészíti a degu, pusztán azzal, hogy annyira vágyik a malacka szeretetére. Hát még ha rossz napja van...

2013. aug. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Malactartó infók vannak a gemon-on, és itt is: [link]


Amúgy menhelyen, tenyésztőnél meg se említsd, hogy egyedül akarod tartani, mert akkor egyáltalán nem kapsz malackát. Az állatvédelmi törvény is tiltja. Persze a boltok azt ritkán olvassák, és ott azt kapsz, amiért fizetsz.

2013. aug. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hát igen, nem véletlen miért ne említsd meg.. Mert úgy elhajtanak mint annak a rendje. NEm szabad egyet tartani csak kettőt, aki ezt nem tudja felfogni ne tartson tengerimalacot-.-
2013. aug. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem vagy degú vagy tengerimalac mind kettőt inkább nem válalnám be, szerintem vegyél még egy degút.
2013. aug. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!