Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valakii! Ugye a törpehörcsög...

Valakii! Ugye a törpehörcsög nem hal meg akkor, ha kiesik az egyik foga? mert neten olvastam olyat, h, állítólag elpusztul ilyenkor- de nemtudom ebből mennyi igaz . Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2013. aug. 19. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyeld meg, hogy mennyire tud enni. ha tud azzal az "eggyel" is, akkor szerintem nem lesz gond. De szerintem nyugodtan felhívhatsz egy állatorvosi rendelőt, ha van ilyen tapasztalatuk, biztos adnak tanácsot. Nekem fogkieséses tapasztalatom nem volt, de néhány hétig fecskendőből kellett etetnem egy degut pépes kajával, akinek állkapocscsonttörése volt. Nem tudott volna egyébként rágni.
2013. aug. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséged !

a felső 2fogát az elmúlt órában szedhette ki, mert eddig megvolt, csak nagyon mozogtak, már csak az alsó 2 van meg neki :(

2013. aug. 19. 16:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ez eléggé rosszul hangzik, mert a rágcsálók az alsó és a felső metszőfogaikkal aprítják fel az eledelüket. Ha az egyik sor hiányzik akkor nem tud rágni. Viszont ezek a metszők folyamatosan nőnek életük során, tehát ha tőből letört akkor attól még újra kinőhet. Mindenképpen figyeld, hogy tud-e enni.
2013. aug. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
előbb a szotyit meg tudta hámozni magának, de párat énis segítettem neki meghámozni, meg pár szárított gyümölcsöt is megevett. remélem , h nem lesz semmi baj vele :(
2013. aug. 19. 17:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A rágcsálók foga életük végéig nő, szóval van rá némi esély, hogy kibírja addig míg kinőnek a fogai, de mindenképp csak a te segítségeddel. Ha tudsz és hagyja akkor adj neki pépes kaját fecskendőből. Ha nem hagyja akkor reszelj le almát vagy banánt, és add neki oda hátha megeszi úgy. Mindenképp hívj fel egy állatorvost!

És adj neki minél több kalciumban gazdag kaját (amit meg is tud enni) hogy ez is segítse a fognövekedést.

Szurkolok és remélem rendbe jön a hörid :)

2013. aug. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jótanácsokat :)
2013. aug. 20. 00:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi van a höriddel? Remélem jól van :c
2013. aug. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
pépes kaját csináltam neki, meg reszeltem le uborkát meg tököt, aztán elég jól megeszegette :) remélem a foga minél hamarabb kinő :)
2013. aug. 21. 13:03
 9/11 anonim ***** válasza:
juj, örülök hogy jól van :) jobbulást neki!
2013. aug. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2013. aug. 22. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!