Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi kell a hörcsög eltartásához...

Mi kell a hörcsög eltartásához és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Előre is köszi szépen a válaszokat!!!:)(:
2009. okt. 30. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Elöször is kell egy kishörcsög kell neki egy akvárium ami nem túl nagy de tágas hogy tudjon szaladgálni. kell neki egy mókuskerék hogy ne hízzon el és mozogjon is egy kicsit. forgács amibe alszik kaja(rágcsálóeleség amiben tökmag is van). és zöldség hogy ha megszomjazik akkor az tudja csócsálgatni. ez lehet répa kígyóuborka alma saláta.
2009. okt. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

a rágcsálóeleség:200ft

a forgács 200ft

a kishörcsög 800-1000 ft

az akvárim az méretfüggő én 12 literesen vettem 720ft ért

a mókuskerék 200-400 ft

a zöldség az max 200 ft abba benne van egy alma egy répa meg egy kígyóuborka ha darabra van pl: teszkóban vagy lidlben

2009. okt. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
kell még hozzá nagyon sok szeretet gondoskodás és türelem. :))) és egy szép név ami hozzá illik
2009. okt. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Hát először is kell neki egy terrárium! Abba forgács, házikó a hörinek, kerék amibe szaladgálhat, kaja, és gyümölcsök, zöldségek! És nem utolsó sorban egy höri! :)

Ezt kb. olyan 5-7 ezer ft körül úszod meg! Persze ez függ attól is, hogy mekkora terráriumot veszel és a hörcsög fajtájától is! Az aranyhörcsögök általában olcsóbbak, mint a törpehörik! Fontos, hogy olyan terráriumot válassz amiből nem tud kimászni, még akkor sem, ha feláll a kerék tetejére! Én még fogkoptatót is szoktam nekik venni, ezen felül kapható mindenféle gyógyfű és aszalt gyümölcsök is!

Üdv. K.

2009. okt. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Amikor én vettem terráriumot literje volt 100 ft. Egy hörcsögnek bőven elég egy max 20 literes terrárium. Az enyém mondjuk 38 literes, de ez már nagy. Összesen egy hörcsög, felszereléssel együtt kb 5000 ft. Ha dzsungáriait veszel, az már 350 ft-ból kikerül. Az aranyhörcsög drágább. A házikót, meg magad is el tudod készíteni: Veszel egy kókuszdiót, félbevágod, és vágsz rá egy ajtószerű nyílást ahol a höri be tud menni. Sok sikert hozzá:)
2009. okt. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vehetsz használt ketrecet is, vagy akváriumot a tszveszen meg vaterán szoktak fennt lenni felszereléssel már 1000-2000ftért. És olyanok mintha újak lennének.:) Tudom mert én is vettem ott egyet egy ezresért.:) (ami kb 10ezerft a boltba.. csak az előző gazdinak meghalt a hörije és nem akart többet igy jelképes összegért feltette..)
2009. okt. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Itató is kell. Nem elég a zöldség, gyümölcs. Víz is kell.
2009. okt. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi Mindenkinek!!!!:)
2009. okt. 30. 14:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Inkább hörcsögketrecet vegyél, mert az jobban szellőzik így nem lesz büdös az alom( berohadhat ha nincs szellőzve) és a hörcsi is jobban érzi magát egy ketrecben mint egy akváriumban(terráriumban).
2009. okt. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt szeretnék,csak egy darabig lenne terráriumban(mert ugye a halaimról maradt)és vennék majd egy jó kis ketrecet!!!Köszi amúgy a tanácsot!!
2009. okt. 30. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!