Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak? 3 degum van és...

Mit csináljak? 3 degum van és lesz egy macskánk!

Figyelt kérdés

Anyukám szeretne egy macskát, és már le is rendezte, kb egy hét múlva itt lesz az akkor 4 hetes kiscica... és most elkezdtem félni. Panelban lakunk a földszinten, és ma arra ébredtem, hogy az egyik degu vészjelzéseket ad ki, és mikor odanéztem, ott volt egy macska a ketrec mellett. Hát elhihetitek, hogy mekkorát néztem, aztán kikergettem az ablakon, ahonnan jött.

Ha ennyire félnek, akkor mi lesz? Szegények meg se mertek mozdulni egy csomó ideig...

Az az egy baj van, hogy két szobás a lakásunk, és a deguk a galérián vannak, azaz simán fel tud menni egy macska. Máshova nem tudom tenni őket.


Gondolom majd a macska ha megnő, azért rájön, hogy mik vannak itt fenn, de ugye nem fog egész nap a ketrec mellett lenni, és terrorizálni a degukat?



2013. aug. 24. 06:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Kijavítom, hogy egyszobás a lakás, csak a galériát beleszámoltam.
2013. aug. 24. 06:36
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem tedd fel a kérdést a macskás topikban is!

Mindenképp meg kell oldanod, hogy a macska ne vadásszon a degukra, különben valakinek költöznie kell...

Viszonylag sok macskával sikerült már ezt megbeszélni, de gondolom sok múlik a macs természetén, azon hogy a macska kit tekint majd pótmamának, és hogy az illető hogy áll a degu kérdéshez, mennyire jó macska-pedagógus...

És persze az se nagy baj, hogy a macska eleinte pont akkora lesz, mint a felnőtt deguk...

2013. aug. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de anyukád ennyire egoista, hogy ha neki macska kell, akkor semmi más nem számít? Mert nem hiszem el, hogy felnőtt ember létére nem tudja, hogy macska és rágcsáló nem férnek meg egymás mellett. Barátnőmnél volt egy macska két hétig, amíg a szülei nyaraltak. A degukat be kellett zárni a másik szobába, mert különben a macska egész nap a ketrec tetején állt volna és halálra ijesztette a degukat. Az egyik degu megharapta a talppárnáját is, sokáig vérzett neki.

Csak úgy lehetne őket egy lakásban tartani, ha nagyon figyeltek rá, hogy a deguk szobájának az ajtaja mindig zárva legyen. De mivel ezt ti nem tudjátok megoldani, csak gratulálni tudok anyukád okosságának. Az ilyen "felelős" állattartók miatt vannak tele a menhelyek, vagy kerülnek az utcára, vagy rossz kezekbe az állatok, mert nem is nézik kinek passzolják le, csak menjen már.

A kérdésedre a válaszom: de igen, a macska valószínűleg egész napa ketrec mellett fog ülni és terrorizálni a degukat.

2013. aug. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmi gond nem lesz. Ha azt látod, hogy a deguk közelébe megy a cica, vízipisztollyal "lődd" le. Előbb-utóbb rájön, hacsak a közelükbe megy kap egy kellemetlen spriccet.

Amúgy a deguk is meg fogják szokni, hiszen ketrecbe vannak, bántódásuk nem lesz.

Nekünk két külön ketrecbe hörcsögünk van, és egy kotnyeles sziámink. Mindenki él és virul....

2013. aug. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!