Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kosorrú törpenyúl vagy holland?

Kosorrú törpenyúl vagy holland?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék nyuszit.Már van 1 törpehörim,avval is nagyon sokat foglalkozok,sosem hanyagolom el,,,egyszerűen imádom..de szeretnék egy nyulat is.A nyulak harapnak???Miért nem jó állatboltból venni?Mennyi kb.az ára felszereléssel együtt? Köszi :)

2013. aug. 25. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, az ivarérett nyuszik előfordul, hogy harapnak vagy megvadulnak, ilyenkor ivartalanítani kell. Mindegy, hogy előtte mennyit szoktattad kézhez, ez hormonális.

Nem jó állatboltból venni, mert nem tudhatod biztosan, hogy milyen nyuszit veszel.

Elég drága különben. Maga a nyúl olyan 5-10e között van + felszerelés olyan 20-25e körül.

2013. aug. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem holland törpét vegyél, bár én elfogult vagyok, nekem 2 van :-) A nyúl tud harapni, amikor ivarérett lesz,csinálhatja, de láttam már olyan nyuszit, amelyik a ketrecét védte így... szerencsére (lekopogom) az enyémek nem ilyenek! Csak tenyésztőtől szabad venni, a későbbi viselkedésükre is kihat, hogy egy nyugodt helyen, vagy egy 'nyúlgyárban' nőnek fel. Az egyik nyulam 6000, a másik 8000 ft volt, a cucc még kb. 30000, de a legjobb oltást és cuccot kapták mindenből, plusz van egy másik kertec a nyaralóba, mert oda is jöttek idén 3 hétre! Ha bármi kérdésed van, írj privit nyugodtan, szívesen válaszolok ! :-)
2013. aug. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi pont tegnap hoztuk el a tenyésztőtől a 6 hetes törpe kosorrú nyuszinkat :) Nekem a kosorrúak jobban tetszenek.


-Haraphat, ha megijeszted, vagy ha éppen kamaszodik (ezt az ivartalanítás megoldja), de kézhez kell szoktatni.


-Azért nem jó állatboltból venni, mert ők nem nézik a nyulak egészségét, csak a pénzt. Simán eladnak pár hetes nyuszit, akinek még anyatejen kéne élnie, sok a beltenyésztett nyuszi, akik betegesek és hamar elhullnak... Ráadásul az állatboltban ugyanannyiért lehet kapni (sőt láttam már többért is), mint a tenyésztőnél, szóval abszolút nem éri meg.


-A nyuszi fajtától függően 5-10000 Ft között van (én pl. 7000-ért vettem). A felszerelés ketreccel, szállítóval, kajával, szénával, alommal kb 20000 Ft, persze lehet ennél sokkal olcsóbban is, ha pl. használt ketrecet veszel. Ezen kívül a nyuszikat be kell oltatni, ez állatorvostól függően 3-5000 Ft, de védettséget nyújt a nyulak vérzéses betegsége és a myxomatosis (ezt szúnyogok terjesztik), mindkettőbe bele szoktak pusztulni. Szóval nem annyira olcsó, mint a hörcsög, de megéri! :)

2013. aug. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a kosorrút ajánlanám, ha amúgy mind a két fajta ugyanannyira tetszik. Állatorvosunk mondta, aki elismert nyulas doki, hogy a holland törpékkel több a zűr altatáskor, illetve mivel ilyen kicsi a feje, a foggond is gyakoribb lehet.

Ez nem szentírás persze, bár én ettől függetlenül is kosorrú párti vagyok:)

2013. aug. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy melyik fajtát választod, csak jó nevű tenyésztőtől vedd, mert ha hozzá nem értő módon pároztatnak, abból genetikai betegségek lehetnek. Az állatorvos meg drága. :) Olcsóbb az oltott, szelíd, jó génekkel rendelkező kisnyúl, ha elsőre nem is úgy tűnik.

Ráadásul jó helyen azt is elmesélik, mit hogyan csinálj, hogyan etesd.

2013. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!!! :-) Sokat segítettetek ,tényleg! :-)
2013. aug. 29. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!