Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az normális egy törpehörinél...

Az normális egy törpehörinél ha? . (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval már nálunk van 3 napja. Azt hiszem, hogy már kezd megszokni, mert nem fél tőlem, nem szalad el a kezemtől.

De azt szeretném megkérdezni, hogy miért csinálja azt, hogy egész nap alszik (d.e. 8 - d.u. 10), és aztán egész éjszaka futkározik? Első nap nem ezt csinálta. Akkor este 6 után kezdett el futkározni egészen éjszaka 3 üráig, és csak reggel 9 óráig aludt.

Most miért későbben kezdi meg az ébrenlétét? Nagyon szeretnék, vele foglalkozni egy kicsit 6 után, kiengedni egy kicsit a játszóházába, és barátkozni vele. De ez sajnos csak az első nap sikerült. Akkor nagyon élvezte a játszóházat, és kapott egy kis finomságot is :) Remélem, hogy csak kifáradt szegény, és azért kel fel csak este 10 órakor.

Esetleg vélemények? Normális ez? Le fog szokni erről a késői kelésről? Úgy olvastam, hogy alkonyatkor fog felkelni, de ez igy már nem kóser..

Előre is köszi a válaszokat!



2013. szept. 6. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
A mi hörieink (2 van, dzsungáriaiak) egész nap kussban vannak, néha mozognak, stb, de igazából este 10-11 felé élednek, és reggelig szunyálnak, olyan 8-9-ig...
2013. szept. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Azt hittem, hogy csak nálam ilyen lusta a kis dög :)

2013. szept. 6. 13:31
 3/8 anonim ***** válasza:

A hörik éjjel és hajnalban aktívak, nappal alszanak.

Nekem szíriai aranyhörik vannak külön ketrecben.

Az egyik már elég öreg, ő este fél 10-kor kel fel.

A másik fiatal ő pedig este 10-kor kel fel.


Amúgy majd változni fog a fiatalnál a kelés ideje, ha majd korábban fog sötétedni, ő is korábban fog felkelni, pl. este 6-kor. Rendszerint ez így szokott lenni, nagyon régóta vannak hörcsögeim.

2013. szept. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!

Nekem szokott este 10 után is felkelni.. Például most nálunk (románia)dél után 10 van, és még mindíg alszik a kicsi :(

2013. szept. 7. 21:01
 5/8 anonim ***** válasza:
A miénk 2 hím, lusta dögök...
2013. szept. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Üdv a hörcsögösök közt! :D

Az enyém is este ébred fel illetve mikor megetetem.

Jó tanács: Ha van neki bármilyen cserép- vagy papírféléje, vagy van kereke akkor ne aludj vele egy szobában mert reggel elég rosszul fogsz kelni. :D

2013. szept. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

09:06 16:20-as vagyok

Már korábban sötétedik azóta mióta írtam, a hörcsögeim pedig korábban kelnek fel. Most már este 9-kor játszásra készen állnak.

Aztán ahogy közeleg a tél, még korábban fog sötétedni, a hörcsögök is még korábban fognak felébredni ezáltal.

2013. szept. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Az enyém még később kel fel mint szokott :(((

Most éjfél után kel fel. Egész nap alszik.. Ez most egy nagyon lusta hörcsög, vagy nagyon kifárad éjjelenként?

2013. szept. 20. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!