Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire macerás degut tartani?

Mennyire macerás degut tartani?

Figyelt kérdés
Van egy másfél lves kisfiam és Ő is nagyon szereti az állatokat,azért szeretném.Időigényes a gondozásuk?
2009. nov. 4. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a gyerekednek akarod, semmiképp nem ajánlom a degut, sem más rágcsálót (sem bármilyen más állatot). Egy másfél éves gyerek nem tud az állatokkal bánni, megnyomorgatja a kis rágcsálókat, ami az ő esetükben halálos is lehet. Vagy az állat megharapja a gyereket, ha az nem jól nyúl hozzá. Úgyhogy a gyereknek semmiképp ne vegyél degut, sem mást. Ha viszont magadnak akarod, a kicsi meg csak nézegetheti maxiumum, akkor tarthatsz, nagy hely kell nekik, mert nagy a mozgásigényük és ugrálnak. Egyszerre több állatot célszerű tartani, mert a magányt nem viselik túl jól. Reggel és este a legaktívabbak. Minél többet foglakozol velük, annál kezesebbek lesznek, szóval azért ki is kell őket engedni futkosni a szobába. De csak azért ne tarts állatot, mert hogy a kisgyereknek hogy tetszene, mert ezt mindig szegény állatok sínylik meg.
2009. nov. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az természetes,hogy nem konkrétan a fiamnak szeretném.Ezt komolyan gondoltad,hogy másfél évessel gondoztatnám?Egyébként a gondozásukra volnék kiváncsi!Tud valaki segíteni?
2009. nov. 5. 09:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem arra értettem természetesen, hogy egy másfélévessel gondoztatnád, hanem arra, hogy a degu nem való arra, nem viseli el, ha egy kicsi gyerek gyömöszöli. Így értettem, hogy nem való neki. Mivel a kérdésed alatt az is szerepelt, hogy a gyerek is nagyon szereti az állatokat, így gondoltam arra célzol, hogy simogathatja majd, meg hasonlók. Erre nem való, így értettem. Egyébként nem macerás a tartása. Ne tartsd egyedül, mert nem viselik el a magányt, depressziósak lesznek. Kell nekik egy hatalmas ketrec, amiben van mókuskerék, ami elengedhetetlen, mert hatalmas a mozgásigényük. Deguknak való eledellel tápláld, ami a kereskedésekben kapható. Ketrecet is úgy keress, hogy deguketrec. Hetente cseréld az almot. Ha van rá lehetőséged, akkor engedd ki a szobába őket futkosni. Nem jó, ha mindig be vannak zárva. Kell nekik a változatosság. Összefoglalva nem macerás degut tartani. De az interneten nagyon sok információt találsz ezzel kapcsolatban.
2009. nov. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!Amúgy simogatni sem hagynám neki,csak nézegetni,esetleg ennivalót bedobni nekik.Egyedül semmiképpen sem tartanám,az nálam minden állatnál kikötés.

Csak arra voltam kiváncsi,hogy akinek van,az mennyire tartja macerásnak.Mégegyszer köszi!

2009. nov. 5. 12:16
 5/5 anonim ***** válasza:
2009. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!