Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha én házban szeretnék tartani...

Ha én házban szeretnék tartani egy törpenyuszit, az mennyire lesz büdös?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha hetente tisztítanám a ketrecét...
2011. okt. 20. 12:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő almot használsz (fapellet), akkor nem lesz büdös, én is hetente takarítom az enyémet. Viszont ha ivaros lesz, ivartalaníttatni kell, mert baromi büdös lesz a pisije és a bogyója. Ez kb. olyan 3 hónapos időszak lesz, akkor nem úsznád meg 2 naponta a takarítást.
2011. okt. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az első mondja

Bár nekünk úgy 4 hónapos kora körül kezdett büdi lenni a pisije, de nem okozott különösebb gondot, mert fapelletet használunk a wc-jébe, ami elég jól megtartja a szagot

most ivartalaníttattuk 8 hónaposan, de nem a szag miatt, hanem a jelölés miatt

amúgy én ivarosan is kb hetente tisztítottam a wc-jét, és nem volt büdös

ha forgácsot használsz, büdös lesz

2011. okt. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan tartják lakásban a nyulat, és nem büdös a kéró tőle. Megfelelő almozással és elég gyakori takarítással nem lesz szaga.
2011. okt. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Másodiknak: nektek akkor mákotok volt, az enyémnek inkább a kakija volt büdös :D fú de valami iszonyatosan - mondjuk az enyém lány és legalább pisivel nem jelölt :)

2011. okt. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bocs az offolásért, de mindenki hetente takarítja az almot csak én nem? Akkor én minek takarítom 2 naponta??? Pedig nem büdös. Csak amikor már az alom 3/4-e felpúposodik, akkor én úgy gondolom már ideje, bár nincs rá különösebb okom. Mekkora almot használtok?
2011. okt. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az enyémnek van egy budija, valamint a ketrec másik 3 sarkába is rakom a pelletet...

Hogy érted, hogy mekkora almot?

2011. okt. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Semennyire a miénk is ivartalanított bár későn érő típus így másfél évesen lett ivartalanítva. Van egy sarok alomtálcája, az vékonyan almozva fapellettel és én is hetente takarítom. Na jó nagy melegben gyakrabban kell.

Anyumnak nagyon érzékeny az orra, de még ő sem érezte a szagát pedig a nappaliban van.

2011. okt. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

13:27 Az a titka, hogy mi nem almozzuk be az egészet!:DD


Én hetente 1x kitakarítom az egészet, a wc-jét kb 2 naponta.

2011. okt. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egy tisztán tartott, egészséges nyuszi, akit a megfelelő minőségű kajával táplálnak a megfelelő arányban, egyáltalán nem büdös. Én a wc-t naponta takarítom, a ketrec aljában nincs semmi, mert nem szeretik a nyuszijaink. A szétszórt bogyókat meg a szénát időnként összelapátolom. A wc-be macskaalmot szoktam tenni, mert nem esznek bele.
2011. okt. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

13:27-es vagyok.

Azt hogy mekkora, úgy értettem, hogy maga az alomtálca. Nekem sincs az egész ketrecben alom, csak egy tálcában a sarokban. Elég nagy, mert a ketrec is elég nagy (1m x 1m). Csak nem tudom elképzelni,hogy ha már az egész alom felpúposodik a pisitől (a pellet), akkor hogy nem takarítod ki. Márpedig nekem 2 nap alatt felpúposodik az egész.

2011. okt. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!