Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszim nem akarja használln...

A nyuszim nem akarja használlni a wc-jét. Hogyan szoktassam rá másképp?

Figyelt kérdés

kezd egy kicsit elcsüggeszteni az hogy nem pisil a wcjébe! Eleinte kint a szőnyegre, kárpitra nempisilt, mostmár oda is hullajtja a kakikat, meg felugrik a garniturára es szabályszerüen odapiszkol!!!! Szerencse, hogy bőr....az előbb az ölemben volt, es rám nyomta a pisit! nem értem, miért nem pisil a wcbe, pedig már odarakom a kakikat, a pisis szalvétát...... megint azt sem akarom, hogy be legyen zárva mindig, mert szüksége van szaladgálásra....de így sem lehet naponta töbször törölök utána, csinálok körülötte, és akkor sem jó.....

Mit tehetnék?


2013. szept. 15. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mennyi ideje van nálad a nyuszi?

Ágyra/kanapéra tilos felengedni, mert ott érzi a társai szagát (vagyis titeket), ezért odapiszkít, mert a természetben is ilyen helyen van a közös wc! Mi úgy csináltuk, hogy az elején még csak kicsit engedtük ki, mellé mindig belepakoltuk a kakikat a wcbe, illetve fapellettel felszívtuk a pisit (mi ilyet használunk a wcbe is, ez a legjobb), beleraktuk a wcbe, ahova meg odapiszkított, azt ecettel feltöröltük (ezzel semlegesítettük a szagát, szintén nagyon fontos). Kb 2 hét volt, mire szobatiszta lett pisiszempontból, bár nekünk közben kellett wc-t váltani, mert a háromszög alakúból folyton kidugta a fenekét, és mellément, pedig azt hitte, benne van, így vettünk egy nagyobb, négyszög alakú wct. Sajnos a kakit még összevissza potyogtatja (néha a wcbe is :D), de még nem adtuk fel, hogy a kakik többsége is a wcbe menjen, mindig belerakjuk. jövőhéten lesz egy hónapja, hogy nálunk van, 2 hónapos törpenyuszink van. Kitartás! :)

2013. szept. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szia nagyon koszikee :) :) Egy nyuszim van és csak kb 1 hete van nálunk :D de eleinte jol ment neki, nem piszkított ki, csak be a ketrecbe. most ugy csinalom, ha veletlenul bepiszkit, vagy felugrik a fotelba, vagy a kukába- az a kedvence- akkor rogton beteszem a helyere. igyekszek kitartani, csak eleinte úgy orultem, hogy nem piszkít kintvolt egy órát is, és bement piszkolni...na meg a szekrény háta moge nem látok, úgyhogy nemtudom....az elobb kiengedtem megint, mert kiakart jonni, ugrált párat aztán gyorsan fel a fotelba es pisi rogton....nemtom miért csinálja! Ki nem engedni meg sajnálom a kis piszkot :D
2013. szept. 16. 19:01
 3/14 anonim ***** válasza:
Nálunk amikor fel akar ugrani a kanapéra, rögtön letessékelem, hogy ideje se legyen pisilni :D 1 hét még nem sok, jól csinálod, csak legyél következetes :)
2013. szept. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
türelem és türelem ez a titka mindennek, nagyon jól csinálsz mindent csak kell az idő amíg berögzül nála :) nálunk ez 3-4 hétig tartott mire azt mondhattam hogy szobatiszta :) régen nagyon sokat pisilt az ágyra, a kanapéra de most 1,5 éve van nálunk az ágyamba nagyon ritkán engedem fel de a kanapén naponta megfordul és, lekopogom, nincs semmi baleset. nálunk van az előszobába is wc-je, amit persze kiteszünk az erkélyre estére, de így 95%ra nőtt a wc-ben landoló pisik aránya, baleset néha van mert előfordul, de mivel kisfiú és ivaros én nem tudtam leszoktatni a bogyózásról :(
2013. szept. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
a bogyok nemis olyan problémásak....mert felszedodik-ha nincs hasmenése :) de amúgy igyekszem, és még1x koszike mindenkinek :) Sziasztok :D
2013. szept. 17. 14:53
 6/14 anonim ***** válasza:
oké azt össze lehet söpörni és minket nem is zavar de mikor van itt valaki, vagy családi összejövetel és a drágaságom megy az emberek után, és mivel idegen illat bogyózza le az utat utánuk, na az kicsit zavaró :D :D
2013. szept. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
heheheh, na az jo, megjeloli, majd merre jottek, arra is menyjenek :D :D :D szuper :) addig be kell zárni :D ha idegen illatot érez, akkor jelol mint a kutyák is??? :)
2013. szept. 18. 10:23
 8/14 anonim ***** válasza:
nálunk volt fent egy fiúnyuszi, egy régi ismerős hozta fel hogy megmutassa, nem hozta be csak az ajtóba letette a dobozt amibe akkor elhozta, és azóta ha az ajtóhoz engedjük akkor odapisil és januárban volt itt a másik nyuszi és még mindig jelöl pedig már hányszor odapisilt, azóta persze az a rész egy mozgatható lappal el van tőle zárva, mert amúgy egész nap felmoshatnék :) persze olyankor be kell zárni de amikor egy hétvégét vannak itt akkor nem lehet, meg ő is tudni akarja ki van itt :D de nővérem kutyája után nem jelölt, vagyis nem vettem annyira észre mit a másik nyuszi illetve emberek esetén :)
2013. szept. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
aha, mert telen nekem is lesz bent kutya, o szobatiszta, hat remelem nem fognak egymas ellen jelolgetni :D :D az szep lenne :) hat addigis koszonom :)
2013. szept. 18. 22:03
 10/14 anonim válasza:

oo

O

2013. szept. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!