Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » EGY hörcsög megharap mit kell...

EGY hörcsög megharap mit kell tennem?

Figyelt kérdés
engem még nem harapott meg de nem is szeretném hogy megharapjon :)

2013. szept. 21. 09:11
 1/7 anonim válasza:
le kell fertőtleniteni. engem se harapott még meg a hörim. nagyon szelíd. (aranyhörcsög)
2013. szept. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak EGY hörcsög harap meg, túléled. Ellenben ha KETTŐ vagy több, akkor véged van. Hörcsöggé alakulsz :D
2013. szept. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Igaza van az elsőnek :D elég ha lefertőtleníted, nekem is volt hörcsögöm, és az elején elég harapós volt :D
2013. szept. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a saját hörcsögöd harapott meg, és az már hónapok óta meg van, akkor fertőtlenítésen kívül mást nem kell tenned. Esetleg leragaszthatod egy ragtapasszal, hogy ne koszolódjon a seb, és később lekenheted egy kis körömvirág krémmel (ez segíti a gyógyulást és gyulladás csökkentő hatása van). Ha látod, hogy bepirosodna a sérülés, de nem komoly mértékben, akkor érdemes még egyszer átfertőtleníteni és bekenni körömvirág krémmel, hamarabb meggyógyul.


Ha "idegen" hörcsög harap meg, vagy olyan, ami még új nálatok, akkor viszont érdemes - nem tudom mennyi idős vagy, de ha még 14 év alatti, akkor - a szüleidnek jelezni az eseményt. Ők valószínűleg tudják, hogy mi ilyenkor a teendő, de azért leírom:


Ha már 14-16 év fölötti - tehát a saját egészségedért felelős korú - akkor el kell menni az orvoshoz, jelezni felé, hogy mi történt. Nála vagy lesz tetanusz elleni oltás, vagy elküld a patikába, hogy vedd meg magadnak és utána menj vissza hozzá. Az orvos ezt az oltást beadja - valószínűleg a sebet is átfertőtleníti. Ez a hivatalos eljárás, ha az utóbbi 3-6 hónapban nem kaptál tetanusz elleni védőoltást. (Amúgy nem fáj annyira, mint ahogy mondják, csak ha az ember előre fél.)


Bármilyen állat harapása és/vagy karmolása esetén ugyan ezt kell végrehajtani.


Ha az állat, ami megharapott pár napon belül elhullik, akkor be kell jelenteni az eseményt az állat. eü. hatóságnál is. Ennek bővebben utánaolvashatsz az interneten.


Megjegyzem, hogy az a hörcsögharapástól se kell félni, igaz szokott vérezni, de különösebb problémát általában nem okoz a harapásuk. :)

2013. szept. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
engem egyszer megharapott az új hörcsögöm és kinyomtam belőle az összes vért( a seböl ) de nem fertőtlenítettem le sajnos és 2 hétig lila volt picit megvolt dagadva és gennyes volt
2013. szept. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek <3
2013. szept. 22. 17:00
 7/7 Platypus ***** válasza:

A tetanusz szempontjából tökmindegy, hogy a tiéd volt-e a hörcsög, vagy sem. Az állatharapás azért lehet veszélyes, mert mély, és a seb mélyén oxigénmentes terület alakul ki. Ha a kezeden volt tetanuszbaktérium, az a harapással oxigénmentes közegbe kerülhet ahol elszaporodhat. És ez a baci a földben terem, nem a hörcsög szájában.


Tehát ha nagyon mélyen megharap akármilyen állat, vagy akár egy rozsdás szög, érdemes elmenni egy tetanuszért. De az átlagos hörcsögharapás nem vészes, begyűjtöttem vagy egy féltucatnyit a hörcsögös korszakomban, és még nem haltam bele a tetanuszba :)


Fertőtlenítsd, kötözd be, kíméld gyógyulásig és ennyi. Ha begennyesedik, orvoshoz kell menni vele. De ha nem mosogatsz vele meg hasonlók, akkor nincs nagy esélye hogy bármi baj legyen belőle.

2013. szept. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!