Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan győzhetném meg a...

Hogyan győzhetném meg a szüleimet, hogy vegyenek nekem/megengedjék hogy vegyek egy törpenyulat?

Figyelt kérdés
Már volt egyszer nyuszim, két éve. De elajándékoztuk, mert nyűg volt nekem a takarítás, mindig anyu csinálta a nagyrészét és persze elege volt. és fiú nyuszi volt és zavart kicsit amikor ivarérett lett... izé. értitek. De most úgy érzem, elég érett lennék, és tudnám takarítani, és lány nyuszim lenne, és én lennék a legboldogabb a világon egy ilyen kis teremtménnyel, átrendezném a szobám meg minden.. Néha őket is érdekli a dolog mert nagyon szerették a régi nyuszinkat, de nem áll szándékukban újat venni. De én nagyon szeretném hogy megengedjék. Valami ötlet, tanács?

2013. szept. 22. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos,hogy elég érett vagy?Gondold végig:

1. Tudod vállalni a felelősséget a nyuszi ért(takarítani,etetni,játszani vele,fürdetni)?

2. Ha beteg lenne elvinnéd az állatorvoshoz,esetleg költenél rá a saját pénzedből?


Ha ezeket átgondoltad és biztos vagy,hogy ezeket a kötelességeket teljesíteni tudod:Mondd nekik,hogy tényleg elvégzed amit kell.Esetleg segíts otthon a házimunkában.Szerintem a szülinapodra kérjed,akkor jobban engednék:)!Nehogy azt mond,hogy az túl messze van,mert akkor biztos,hogy még éretlen vagy!

2013. szept. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Állj eléjük tervvel. Pl. a nyuszik szobatisztaságra szoktathatók, elég naponta/kétnaponta kicserélni a wc-jükben a pelletet (ami felszívja a nedvességet és nem lesz büdös), és tiszta a ketrec, ezt pedig te is szívesebben megcsinálod. Vagy pl. hogy hogyan fogod kispórolni a zsebpénzedből a félévenkénti oltásokat és az ivartalanítást (a nőstények is mutatnak ivaros viselkedést, pl. nem enged benyúlni a ketrecbe, kitépi a szőrét, amiből fészket rak, 4-5 éves korában hatalmas az esélye a méhüregi ráknak stb). Melyik tenyészetből szeretnél kisnyuszit hozni, melyik fajtát, hogy nézne ki a napotok (pl. iskolába menés előtt tápadás, vízcsere, szénaadás, iskola után kiengedés stb). Ha kész tervvel állsz eléjük, akkor meggyőzheted őket, hogy felnőttél a feladathoz!
2013. szept. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. én is karácsonyra, vagy szülinapra gondoltam, vagy amikor összegyűlik a pénzem. :) a lényeg hogy meg kell engedniük és az én anyukám néha hajthatatlan.. van hogy elkezdek neki beszélni erről és rögtön félbeszakít hogy hallani sem akar róla... nehéz lesz. de meg kell próbálnom! :)
2013. szept. 22. 22:57
 4/6 anonim ***** válasza:
A lényeget elmondták az előttem válaszolók, csak annyit tennék hozzá, hogy a lány nyuszi is lesz egyszer ivarérett, szóval ilyen szempontból nem jobb, mint egy fiú:)
2013. szept. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, de gondolom ő nem támadna rám minden percben forró vágyaktól fűtve:D
2013. szept. 23. 16:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, a fiúk kuffantani akarnak, a lányok viszont sokszor agresszívak lesznek, ha ivarzanak és ez jellemzőbb rájuk, mint a fiúkra.

Mind a 2 esetben megoldás az ivartalanítás.

2013. szept. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!