Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi ideig vemhes egy degú?

Mennyi ideig vemhes egy degú?

Figyelt kérdés

Tegnap kisdeguink születtek. (Úgy tudtuk mindkét nagy lány) 70 napja vannak egy ketrecben, ennél hosszabb vemhességi időt olvastam a neten. Elképzelhető, hogy mikor összekerültek az egyik már terhes volt? Viszont akkor szerintem még nem volt telejsen felnőtt. Méretre jóval kisebb volt, mint a másik, de egy hónap alatt utolérte.


Bocsi, hogy bugyuta a kérdés, de nagyon kétségbe vagyok esve. Olyan aranyosak a kicsik, már megszerettem őket. Viszont elképzelhetetlennek tartom, hogy megtartsuk őket:(


2013. szept. 26. 08:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! A vemhességi idejük 3 hónap, vagyis 89-92 nap, ezért már vemhesen kerülhetett hozzád. A nemüket mindenképpen ellenőrizd, mert ha mégis fiú-lány páros, akkor folyamatos szaporulatra számíthatsz, ami a nősténynek sem tesz jót. A kicsiket 6 hetes koruk után lehet elválasztani. A kislányok 7-8, a fiúk 12 hetesen válnak ivaréretté. Emiatt a szülőktől is nemek szerint el kell különíteni a beltenyészet elkerülése miatt. A kicsiket degus fórumokon, illetve apróhirdetési oldalakon tudod meghirdetni.
2013. szept. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!