Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vemhes törpenyúlnál mikor...

Vemhes törpenyúlnál mikor lehet kitapintani a "babákat"? Mennyi ideig tart a terhesség náluk? Hány nyuszit szülnek általában? Miért agresszívabb ilyenkor? Mikor érdemes fészekhez alapanyagot adni neki?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
2010. jan. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ennél bővebb választ vártam volna, amiket ezek a sablon weboldalak nem írnak le.
2010. jan. 24. 14:55
 3/4 anonim ***** válasza:
30 nap a vemhességi idő. Én a 3. hét környékén tudtam kitapintani, hogy mocorognak, de konkrétan (pl. hogy mennyi pici van) soha nem tudtam. (3 lány nyuszim volt, ebből 1 2x, 2 pedig 9x volt vemhes). Ne lepődj meg, ha az első elléskor halva születnek, ez elég gyakori. Az élő, egészséges picik mozognak, ágaskodnak, kúsznak a meleg felé (keresik az anyjukat). Ez csak azért írom, mert mi nem tudtuk, hogy azért nem mozognak, mert nem élnek, vagy ez így normális.. Sajnos nem éltek.. Átlagosan 5-6 kisnyuszit szülnek, de első vemhességkor lehet, hogy csak 2 pici van. Sajnos 2 hetes korig bármikor elpusztulhatnak, erre fel kell készülni. Aki túléli a 2 hetet, általában életben is marad. Pár nap után kezdenek szőrösödni, 1 hetes kor körül nyitják ki először a szemüket és bújnak ki az odúból. 6 hetes korban lehet őket elválasztani az anyjuktól. Ahová szült a nyuszi, ott fogja keresni a piciket, tehát oda fog járni naponta kétszer szoptatni. A szoptatást nem szabad erőltetni, ő tudja, hogy neki mikor jó, mert ha már szoptatott, csak nem vetted észre, és nincs teje, akkor fáj neki. De ha azt látod, hogy egyáltalán nem szoptat, akkor "be kell avatkozni", pl. lefogni a mamát és alátenni a kicsiket, vagy legrosszabb esetben pipettával etetni őket. Én az "alultápláltnak" tűnő nyusziknak macskatejet adtam, de persze ez nem ugyanaz. Az én nyuszim nem volt agresszívabb, ő különösen nyugodt, de másoknál gondolom azért lehet ez, mert féltik a piciket. Az egyik nyuszim mindig az ellés előtti napon kezdett fészket készíteni, a másik már 2 héttel előtte. Érdemes vemhesség alatt jó sok szénát adni neki, abból látod, hogy mikor akarja kezdeni a fészeképítést (egy sarokba fogja hordani). Ha lehet, ehhez már ne nyúlj, mert ő úgy döntött, hogy oda fog elleni, és nem fogja érteni, hogy miért tűnt el a fészek. A piciket se nagyon piszkáld, ne tedd őket máshová. (Bár én folyamatosan babusgattam a piciket, és úgy is megismerte a kölykeit, de ez állítólag nagyon ritka - főleg ha már vemhesség alatt agresszív a nyuszi, akkor azt sem fogja szeretni, ha piszkálod a picinyeit).
2010. jan. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez sokat segített. De lenne még azért kérdésem. Pl akkor ebben a két hétben hogyan tudom takarítani a helyét? Nálunk 2 naponta friss almot kapnak.

Ha tényleg vemhes, akkor kb 2 hetes lehet. Már kaparja a tálca alját, az összes szénát kihúzza a szénatartójából és összekeveri az alommal. Fa pelletet használunk, mert nem porzik és nem ragad a bundájukba.

Az igaz, hogy a vemhesség idejére teljesen el kell zárni a külvilágtól? Kisgyerek mennyire zavarhatja? Nem bántja, csak beszél hozzá, meg azért benyúl hozzá.

2010. jan. 25. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!