Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meghaltak a tengerimalacaim!...

Meghaltak a tengerimalacaim! Egyszer az egyik, utána nemsokkal a másik = (? Mi lehetett a baj?

Figyelt kérdés

Hát volt egy malackám,sőt kettő is.Teddy(fiú) Puding(lány).A Kislányka elég jellegzetes színe volt,ezért nagyon sajnálom =(


Szóval.Egyik nap jöttem haza pápáról,nemnéztem meg a malacokat hogy mi van velük,mert apu adott előtte nekik eleséget.Aztán kicsit később apu kiabál hogy mi van a Teddy-vel.Mondtam én nemtudom.Be volt húzódva a sarokba,reagált a kajára de nem evett.Nagyon gömbölyű volt.Kitettem a földre eldőlt...mindig oldalra dőlt...Sokat sírtam miatta mert igazán okos állatka volt nemrég volt 1 éves.Tudott két lábon állni,barátságos volt.. .Na aztán ugye este lett akkor még élt.Este még bementem hozzá mert tudtam hogy reggelre úgyis elpusztul,nincs mese.Elköszöntem tőle,megint sírtam met nagyon fájt h elmegy =( .Aztán bementem lefeküdtem,reggel hamar korán felkeltem még picit sötét volt nem láttam hogy lélegzik-e vagy nem és úgy láttam hogy még mozog,megsimogattam,és éreztem h már kemény.... + Meghalt + .


És a másik malac:


Nemsok idővel azután hogy a fiú meghalt,ugyanazokkal a tünetekkel,órákon belül meghalt. és a szájába észre vettem ilyen nemistom mit...a kislány malac miatt nemsírtam annyira mert nem ismertem úgy mint a Teddy-t.Minden esetre nagyon bántott hogy meghalt a kislány is mert a 2. almot várta =( =( =(


de aztán örültem mert talán találkozott a Teddy-vel ott fent!



Köszönöm hogy volt türelmetek végigolvasni =D


2009. nov. 7. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Valami hibát vétettek a táplálásuk, gondozásuk terén. Legközelebb ha lesz kisállatod, kérj az állatorvostól mindenre kiterjedő tanácsot főleg arra vonatkozóan: mit NEM szabad adni és tenni a kisállatokkal.
2009. nov. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Hááát igazán pontosan nem tudom mi lehetett a baj, de a "tünetek"ről eszembe jut, amit egyszer mondtak nekem a malactartásról(nekem is voltak..) hogy hogyha vizes/nedves zöldséget (zöldség alatt most értem a salátát, füvet, lucernát... szal a leveles dolgokat) kap akkor fölpuffad és bele is halhat. NEm ilyesmit adtatok nekik véletlenül?
2009. nov. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
szimplán olyan kaját adtatok nekik, amit a szervezete nem bírt elviselni
2009. nov. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem,nem adtunk nekik olyan kaját ami felpuffasztotta volna őket,figyeltem hogy vizeset se adjunk nekik.

Van mégegy variáció rá,a nagyapámtól hoztam forgácsot mert asztalos,és lehet vegyszerezve volt a fa =(

2009. nov. 7. 16:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen attól is lehetett
2009. nov. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a malackáidat. :(( Én is nagyon szomorú lennék, ha meghalnának a csincsilláim.

Lehet, hogy valamelyik saláta vegyszeres volt, vagy amit írtál, hogy forgácsot hoztál és az volt fertőzve valamilyen fémmel. Csak állatkereskedésből szabad venni almot. Legközelebb, ha lesz valamilyen állatod, akkor ügyelj ezekre és kérdezd ki az állatorvost mindenről, érdeklődj a neten, hogy mit szabad és mit nem.

2009. nov. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
vizes zöldséget ne agyunk?? akkor az baj ha megmosom a sali levelét és ugy adom oda??3éve van meg és semmi baja sincs..mosatlanul nem adom neki vmi fegyszer lehet rajta abba hal bele
2009. nov. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi arik vagytok ;)
2009. nov. 15. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!