Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzungáriai Törpehörcsögnek...

Dzungáriai Törpehörcsögnek mennyi kaja kell egy nap?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy reggel, és este egy-egy kis darab zöldség/gyümölcs.. Ez így oké, csak azt szeretném tudni, hogy mennyi száraz magkeveréket kell neki adni? Nálam az van, hogy valami vitaminos féle magkeveréket vettünk, amiből a vitamin karikákat, nem eszi meg, és még van egy pár mag, amiket nem eszik. Szóval válogatós :D

Mindíg rakok egy csomó kaját neki, és amikor látom, hogy nem fogy, és kijönne enni, de nem eszik a kajás tálból, de ha teszek neki új kaját, azt már eszi, akkor szoktam neki cserélni a kaja tárat.

Ez így rendben van, nem éhezik, DE NAGYON KÖVÉR!

Szóval mit kéne neki adni? Mennyit? Pontos választ kérek, ha lehet, nem úgy h naponta valamennyit.. ,hanem hogy egy evőkanál szotyit, 3 darab mandulát, vagy mittomén :'DD


Na szóval előre is köszi!


Belcuore Hamster Satisfaction a jelenlegi keveréke :D



2013. szept. 29. 20:24
 1/5 anonim válasza:
Hát az enyém is nagyon kövér :) Az állatorvos azt mondta, h az a lényeg, h sok zöldség és kevés mag. Az ideális napi adag kb 1 kávéskanál (nem púpos) magkeverék(sztem ez a legjobb:Versele laga Hamster nature). Zöldségből egy kupac evőkanálnyi vegyesen, saláta megmosva, zöldpaprika karika mag nélkül, uborka, alma. Sajtot és szárazkenyeret csak ritkán adj neki, mert az is hízlal :) Lehet kapni száraz zöldségrudat is (ha kell otthon megnézem a márkáját), az lehet mindig előtte, ha nasizni támad kedve :) Az én hörim már fogyott :D Küldessz képet a törpehöridről a csillan18@freemail.hu címemre? Kíváncsi vagyok mennyire hasonlít az enyémre.
2013. szept. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válasz!!!

Be fogom tartani, a tanácsodat, és küldök képet, a hörimről :D

2013. szept. 30. 14:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Zöldség, zöldség, zöldség! :D Ha kukocicát látsz a tálkájában vedd ki, mert az is nagyon hízlal. Esetleg vehetnél vagy készíthetnél neki pár új játékot, hogy többet mozogjon. Ja és még annyi, hogy ne cseréld ki a kaját, amit nem eszik meg. Ez olyan, mintha te mindig leennéd a leves zsírját, mert az finom.. Persze, hogy meghíznál. A höri is a fincsi részekre megy, de ne cseréld, ki, ha éhes lesz meg fogja enni azt is ami már nem olyan hú de jó. Így hiánybeteg is lehet, mert nem jut be minden szükséges tápanyag a szervezetébe. Kicsit legyél vele szigorú! :D
2013. szept. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Neked is köszi a választ!

Rendben! Este rakok neki egy kis kaját, zöldséggel együtt, és meglátjuk, hogy holnapra mi marad belőle.. Éhen halni nem fog egy éjszaka alatt, tehát ok..

2013. szept. 30. 17:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Kb. 1 kávéskanálnyi, vagy fél teáskanálnyit szabad nekik naponta adni, hogy ne hízzanak el.

Az én hörcsögöm is először nagyon válogatós volt, ekkor válogattam neki a kaját. Ezután pedig mindig egyre növeltem egy kicsit a nem szeretem:szeretem arányt, tehát egyre több olyan került bele, amit nem szeretett, így most már szinte mindent szeret. Teljesen normális súlyban van, nem kövér, pedig viszonylag sok sajtot eszik.

2013. okt. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!