Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsögöt...

Dzsungáriai törpehörcsögöt lehet szelídíteni?

Figyelt kérdés
A napokban kaptam egy dzsungáriai törpehörcsögöt. Már kb. 5 hónapos, és nagyon agresszív, harap és visítozik. Meglehet még szelídíteni? Ha igen, akkor hogyan?

2013. okt. 5. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
28%

Nekem is volt, többet soha! :D Nekem átharapta a körömágyamat, pedig csak a tálkáját töltöttem meg eledellel.

Meg lehet szelidíteni, türelemmel és kajával.Ne feledd, nem kutya, így leginkább a sok finomsággal tudod levenni a lábáról.Miután elfogadja a falatot, lassan kézbeveheted, simogathatod.Nem öreg még, kézhez lehet szoktatni.

Én áttértem a tengeri malacokra, sokkal kezesebbek.

2013. okt. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan meg lehet, csak kicsit nehezebb dolgod van mivel már 5 hónapos a höri. Nem öreg még, de sokkal könnyebb a szelídítés egy 4-6 hetes hörinél.


Dióval, trappista sajttal, háztartási keksszel kínáld, ezeket nagyon szeretik a hörcsögök. Beszélj is hozzá amikor adod neki a finomságot, kedvesen beszélj és soha ne ébreszd fel amikor alszik éppen.


Amúgy az aranyhörcsögöket nagyon hamar meg lehet szelídíteni, nekem mindig aranyhörik voltak és most is vannak és lesznek is, törpehörim még nem volt. Én aranyhörcsög gazdi vagyok. Ők nagyon kedvesek, könnyen barátságossá válnak.

2013. okt. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Dzsungáriai törpehörcsögöt meg lehet szelídíteni.

Én úgy szelídítettem meg, hogy adtam neki egy kis szelet sajtot, amit húztam előtte, és ő jött utána, végül a kezembe kötött ki.

Azóta kikéredzkedik, hogy a kezemben lehessen.

Az enyém a kezemből eszik, órákat alszik.

Trappista sajtot nagyon szereti, és a szárított kenyérhéjat is.

Harapni pedig általában azért harapnak, mert érzik a kézen a kajaszagot.

A visítozás az félelemből van.

2013. okt. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. nov. 10. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!