Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy csincsillát....

Szeretnék egy csincsillát. Mivel jár a csincsilla tartása?

Figyelt kérdés
Sziasztok szeretnék egy csincsillát. A kérdésem mivel jár pl: hallottam hogy macskaalommal is lehet almozni meg olyat is hogy nem??!! Mi igaz belőle és melyik alom lenne a legmegfelelőbb. És honnan tudnék tápot ill. homokot venni? Tud valaki akitől (ha lesz mert nem biztos inkább utána érdeklődök) tudok venni?
2013. okt. 14. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:

először is: a csincsilla társas állat, 2 egyneműt tarts.


macskaalommal nem kéne almozni, a FAPELLET ugyanannyira elveszi a szagokat, csak nem lesz baja, ha belekóstol.


tápot rendelhetsz webshopon, például acanashop.hu-n. a legjobb táp a versele laga chinchilla COMPLETE. homokot is gondolom tudsz ott venni, vagy állatkereskedésben is jó.


a ketrecet nem említetted, de ne dőlj be a boltosnak, ha valami kicsit akar rádsózni.

a csincsilláknak ilyesmi ketrec kéne:

[link]

ilyesmit egy szekrényből is tudsz készíteni, az legalább illik a szobádhoz.

2013. okt. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A csincsillákkal sok macera van, társas állat, tehát legalább kettőt kell belőlük tartani, szekrény méretű ketrec kell nekik, stb. De ha rendesen tartod őket, és odafigyelsz rájuk, többszörösen meghálálják.

Viszont ha nem nézel utána a tartásuknak, akkor sok gondod lesz velük. Elsősorban interneten keresgélj, az állatkereskedésekben többnyire nem értenek hozzájuk.


Fapelletet jó alájuk rakni, azt egyébként macskaalomként is használják, de a rágcsálósok körében még elterjedtebb alomfajta. "Normál" vagy szilikonos macskaalmot viszont nem szabad berakni nekik.


Tápból a Versele-laga Chinchilla Complete a legjobb, igaz, drága, de nagyon egészséges, és meghosszabbítja a várható élettartamot. Lehet rendelni internetről, pl. acanashop.hu-ról, de kicsi kiszerelésekben a Fressnapfban is lehet kapni. (a kisebb kiszerelés nyilván drágább is) Ha semmiképpen nem engedheted meg magadnak, akkor is pelletált tápot vegyél, amiben csak rudacskák vannak. Azok az egészségesebb tápok. Ilyen Pepe, Panzi, Yoyo ocsmányságokkal ne próbálkozz, ezek a legolcsóbb márkák, és tönkre is teszed velük szegény csincsilláid emésztését egy életre.


A csincsilla.hu oldal adatait tanulmányozd.

De először is döntsd el, hogy tényleg megfelelő kisállatok-e neked.

[link]

2013. okt. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

én alomnak forgácsot ajánlanék

és az előttem lévő iroval szemben én yoyokat veszek általában a csincsilláimnak és nem lesz semmi bajuk és imádják ,az a kedvenc kajájuk

2013. okt. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat természetesen van ketrec is jó nagy! a nyuszim lakott benne van egy barkácsolt ketrecc meg egyett vettünk. De a pellett nem szúrja a lábukat? énaz eddig állataimnál forgácsot használtam lehet ez lesz most is. Ha egyáltalán lesz bár már fél éve tervezgetem :)
2013. okt. 16. 23:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Rakj a pelletre egy kis forgácsot. De nem valószínű, hogy sokat lesz a talajon, inkább a faágakat, polcokat választja.
2013. okt. 19. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Yoyo tápot ne vegyél. Lehet, hogy ízre bejön nekik, de nem az van venne, ami kéne.
2013. okt. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!