Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fura hangot ad ki a törpenyusz...

Fura hangot ad ki a törpenyuszim akikor szaladgál. Miért?

Figyelt kérdés
Körbe-körbe szaladgált a nyuszikám és közbe olyan hangot adott ki mintha röfögne.

2013. okt. 14. 18:20
 1/10 anonim válasza:
0%
Disznóvá fog változni.
2013. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Udvarol :))
2013. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szoktak ilyet, az enyém akkor röfög, amikor hiszti van. Ha udvarol, akkor zümmög, ha dumál, akkor pedig dünnyögő hangot ad.
2013. okt. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
tipikus udvarlás :D ilyen zümmögő makogó hang ők így kommunikálnak :DD gondolom akkor bak, a nőstények nem tudom szoktak-e udvarolni :)
2013. okt. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az én nyuszim elvileg kislány..
2013. okt. 15. 06:47
 6/10 anonim ***** válasza:
hány hónapos a nyuszid?? ha tenyésztőtől vetted akkor valószínű lány is akkor valami más lehet az oka, bár ismétlem nem tudom hogy a lányok udvarolnak-e. én 6 hónaposan kaptam a nyuszimat és akkor már ki lehetett tapintani a heréket, próbáld meg te is megnézni vagy nézesd meg dokival :) de az is lehet hogy csak simán örül neked és nem udvarol :)
2013. okt. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
3-4 hònap között van. Egy hònapja mèg lànynak mondták,de még nem voltunk dokinál. Lassan el szeretném vinni a körömvágás meg a fogai megnézése végett is. Az oltàsokat hogy kell megkapnia? Meg a körmeit milyen gyakran kell levágatni? Köszönöm szépen a segítséget!
2013. okt. 16. 18:21
 8/10 anonim ***** válasza:

hát én évente adatom be neki, vagyis hogy még csak 2 oltása volt de hogy évente, mert a kombinált oltás az véd RHD és mixo ellen is, a mixo része az csak fél évig hat az RHD elleni 1, ezért szokták márciusba-áprilisba elvinni mert az még a szúnyogok előtt van de a 6 hónap az beleesik a rajzási időszakba, de biztosan van csak mixo elleni vakcina amit ha most beadatsz és akkor kb 7 hónap múlva lehet a következő, de ez szerintem nem feltétlen fontos mivel már most nincsenek szunyik DE már márciusba vidd el oltásra akkor mert az első oltást ismételni kell hogy megfelelő legyen a védelem, így ez az első oltás az kb 1 hónap mire végleges védelmet ad


a karmait ajánlott 1,5 havonta vágni/vágatni, nekem egyszer vágták le neki, de vettem neki való ollót így én is megtudom oldani egy kis segítséggel, de ha fekete a nyuszid karma, így nem látszik meddig fut az ér nem ajánlom hogy otthon szenvedj vele mert könnyen bele lehet vágni így jobb ha akár az orvos is vétkezhet de jobb ha ő is ott van :)


nem tudom merre laksz de keress spéci nyuszis dokit mert elég kontárok a sima állatorvosok nyuszi téren, mikor az első oltásának az ismétlését kapta akkor azt a nyakába adta be így egy kis csomó keletkezett a helyén, a kutyáknak szokták nyakba adni, nyuszinak MINDIG hátsó - comb részbe adják, tályogos nyuszikám miatt elég sokat mentem vele dokihoz és az összes antib-t és fájdalomcsillapítót oda kapta, egy másik nyuszis dokinknak mikor mondtam hogy tavaly hova kapta az oltást eléggé megdöbbent


egy ismerősöm is lány nyuszinak vette és kiderült 5-6 hónapos korában hogy kisfiú lett a drága, szóval elég gyanús hogy nálatok is ez a helyzet :) őket is ajánlott elvinni ivartalanítani és nekik sokkal biztonságosabb is mert nem kell olyan bonyolult vágásokat stb végezni :) az én nyuszimra most nagyon rájött a szaporodás de félek hogy mást jópár műtéte túl van, nem ébredne fel így inkább tűröm és nevelni próbálom hogy nem szabad "anyát" megerőszakolni :DD

2013. okt. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nézegettem neki és lehetséges hogy fiú. Olyan volt mintha 2 nagyon kicsi zacsija lett volna. Majd elviszem orvoshoz,csak elotte talalnom kell egyet. Köszönöm szépen a segítséget!
2013. okt. 17. 20:29
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


itt elég sok nyuszis doki van, nézd a kommenteket is hátha ott találsz :)

2013. okt. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!