Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi időre engedjem ki egy...

Mennyi időre engedjem ki egy nap a törpenyuszim? Nem rossz neki bezárva?

Figyelt kérdés
Mivel dolgozok csak reggel és este tudom kiengeni őt fél-fél órára. Persze esténként szoktam őt simizni is. Pròbálok vele nagyon sokat foglalkozni, van hogy hétvégén egész nap vele vagyok.

2013. szept. 25. 19:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nézz utána a google-ben. :) Szerintem ha süt a nap, legyél kinn vele te is a fűben, csinálj helyet ott ahol tud szaladgálni, hogy el ne menjen . Nem tudok mást. Bent tartod?
2013. szept. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

az nagyon kevés. annyi időre engedd ki, amennyire csak tudod.


én ahogy hazaérek a suliból kiengedem, és 10-11-ig kint van. mivel szobatiszta, és nyúlbiztos a lakás, hagyom, hogy tegyen-vegyen, néha lehajolok hozzá, és simogatom.

2013. szept. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
utána néztem. változóak voltak a vélemények. volt olyan oldal ahol azt írták h max fél óráig legyen kint valahol meg egész nap kint tartják. mivel dolgozok egész nap én ezt csak hétvégenként tehetem meg. de akkor általában négyszer is kiviszem. hétköznaponként a munka miatt csak reggel meg délutàn tudom ki vinni a szabadba,egy szàmàra hatalmas kertbe. tehát a napi 1-1,5 óra kevés? mit tudnék tenni vagy hogyan tudnám lefoglalni vagy a szabadságot éreztetni vele?
2013. szept. 25. 21:17
 4/16 anonim ***** válasza:
mi délután 4 körüktől kb 11 szoktuk kiengedni, a ketrece nyitva van bármikor visszamehet, hétvégén ha kis is jön délelőtt akkor bemegy az ágy alá vagy az asztal alá és ott alszik :) sajnos a napi 1,5 óra elég kevés neki, be te látod rajta hogy mennyire nyugtalan ingerült esetleg, azok a nyuszik akikkel keveset foglalkozik a gazdi nagyobb eséllyel vadulnak és távolodnak el a gazditól :(
2013. szept. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
a vadulásával szerencsére nincs probléma. néha mikor visszateszem akkor ki akar jönni akkor hagyom hogy kimásszon de egyből vissza is teszem. akkor lenyugszik. amúgy rendkívül szeretni való, nyalogat, a nyakamba mászik, élvezi ahogy szeretgetve van. de majd akk megpróbálon valahogy többet kienfedni.
2013. szept. 25. 21:33
 6/16 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi lennék arra az oldalra, ahol kifejezetten írják, hogy MAX fél óra.
2013. szept. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom már h hol olvastam,de valòban volt egy ilyen oldal,mert h az sem jò ha megszokja h állandóan kint van. Azon is gondolkoztam h az lehet a nyuszim baja h kezdi kinőni a ketrecét.
2013. szept. 26. 06:05
 8/16 anonim ***** válasza:
mekkora ketrece van? 100-120 centi hosszú kéne.
2013. szept. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
va negy nyuszis oldal ahol azt írják hogy a 80as ketrec elég neki merthogy neki olyan kell ami egy üregre hasonlít, a nagy ketrecben fel tud állni és akkor tu félni .. vmi ilyesmi volt a lényeg .. sztem a nyuszikám örök pukkadásba fogna ha most áttenném egy harmad akkora ketrecbe.. főleg ha nem tudod annyit kiengedni még jobb is a nagyobb mert abba legalább tud hármat ugrani és kényelmesen elnyújtózni :) egyébként pont jó is hogy reggel meg este kitudod engedni mert ők akkor a legaktívabbak, lehet ha én is csak így engedtem volna ki akkor nálunk se lenne hiszti, de ahogy valaki itthon van, de ha apával mindketten akkor neki tutira ki kell jönnie mert nem akar semmiről lemaradni, ha mutatok vmit a gépen apának, akkor egyből ő is jön be mert nehogy lemaradjon :)
2013. szept. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Talán este kiengedheted hosszabb időre, mert gondolom akkor nem csak fél órát vagy otthon. Nappal amúgy is pihen, akkor is alszik ha ki lenne engedve, de minél később van este, annál aktívabb:-)
2013. szept. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!