Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lesz 2 hét múlva egy tengerima...

Lesz 2 hét múlva egy tengerimalacom lent vannak a kérdések tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Lesz két hét múlva egy tengerimalacom akit úgy fogok hívni, hogy Boci! Ha kb már elmúlt egy hónapos akkor lehet neki egy kis társa aki szintén fiú? Mert azt tuti, hogy lesz neki társa de nem tudom, hogy hány éves vagy hány hónapos,hetes korától legyen meg neki a társa Tudnátok segíteni?????????

#tengerimalac #2 hetes #újdon szült kis tengerimalac
2013. okt. 18. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Legjobb ha már rögtön egy helyről hozol el két egyforma nemű állatot. Mondjuk tesókat. Persze később is lehet beszerezni társat neki, de sokat ne várj.
2013. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy ismerősünk től kapom Bocit. Amúgy három született nekik! Szerintem Boci angol rövid szőrű. És szeretnék neki majd később egy abesszin tengerimalacot társnak ingyen! De vannak olyan tengerimalacok akik nem lesznek depisek ha nincs társa, mert van egy osztálytárs am akinek van egy tengerimalaca és már múlt egy éves és még mindig nem depis ezért az övé kivétel és lehet az én kis bocim is az lesz de nem szeretnék nagyon kockáztatni!
2013. okt. 18. 18:31
 3/7 anonim válasza:

Szia!

Aranyos vagy, hogy így aggódsz a kisállatod lelkéért! Nekem is volt évekkel ezelőtt tengerimalackám, szintén rövid szőrű.Neki nem volt társa, nem viselte meg különösebben.Gyakran kivettem, szeretett a hajamba bújni, néha szabadon szaladgált a lakásban, természetesen felügyelet mellett. Jó időben kitettem az udvaron egy lóheremezőcskére, lefedve a ketrec rácsával. Élvezte! Egyébként sok inger érte, mert jöttünk-mentünk körülötte, volt macska is,állandóan dugdosta be a mancsát a ketrecbe, a kismalac meg harapdálta.Akkor volt lehangolt, amikor az alomja elpiszkolódott már,és közel volt az éppen aktuális ketrectakarítás,egyébként jókedvű kis állatka volt mindig.Na, kicsit hosszú lett az anekdotám, de jó volt rá visszaemlékezni.

Kérdésedre a válasz: szerintem ahogy jónak látod!Ha úgy érzed, szeretnél mellé lakótársat,akkor válassz neki.

2013. okt. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bármikortól lehet társa,fiatalon összeszoknak.Bár egy másik válaszomban,a te kérdésedre leírtam a tartásukat,de átmásolom.A tartásuk:

Takarítás:Heti 1-2 alakalommal kell takarítani.3-5 cm forgácsot használj.Ecettel mindig ki kell mosni a műanyag tálcát és jól kitörölni.

Élethossz:Általában 4-10 évig élnek.Az élethossz a tartástól és génektől függ!Törekedj a jó tartásra,tegyél meg mindent a malacaid jólétéért!

Igényeik:Számukra nagyon fontos a társ!Mindig min. 2 malacod legyen!A természetben 8-12 fős csoportokban élnek.Mivel ők tengerimalacok,te meg ember vagy nem jelentenél társat egy malacnak!Az egyedül tartott tengerimalacok nagy része depresszióban hal meg.Persze vannak kivételek.

A számukra legjobb hőmérséklet a 20-25 fok.

Fürdetés,ápolás:Havonta meg kell őket nézni,megnézni a fogaikat,lemérni őket stb.,és ezt feljegyezni,hogy ha baj van lássuk,például mennyit fogytak!4-5 havonta kell őket fürdetni,ha nem piszkosak nem kell(!!!).3-5 cm mély,langyos vízben fürdesd őket.Használhatsz kutya,macska,nyúl vagy érzékeny bőrre való sampont.A sampont teljesen ki kell mosni a bundájából!Hajszárítóval(1-es fokozaton)kell őket szárítani,kb. 20 cm-ről.

Etetés:Zöldségek:Mindegyik,kivéve a K-betűvel kezdődőket,a nem bio és jégsalátát és a retekféléket.Gyümölcsök:Mindegyik,kivéve a savasakat(PL.:citrom,narancs).Gyümölcsöt csak kimagozva szabad nekik adni.Zöldek:kaporlevél,petrezselyem,tiszta fű,tyúkhúr.Télen,ha ilyenkor hidegebb van nálatok,kerüld a vizes zöldségeket és gyümölcsöket(PL.:uborka,kivi).Télen inkább répát,céklát,almát,fehérrépát és hasonló nedvtartalmú zöldségeket,gyümölcsöket adj nekik.Ha nem isznak uborkával dörzsöld be az itató golyós részét.A vizükben mindig legyen C-vitamin!A tengerimalac nem tudja maga előállítani,ezért fontos,hogy mi adjunk nekik így is.Egy tengerimalac napi C-vitamin szükséglete 20 mg,ha vemhes 40 mg.A tengerimalac fűevő,ezért fontos,hogy ne magvakkal etessük őket!A tengerimalacnak TILOS magvakat adni!A tengerimalacoknak legalább ötféle gyümölcsöt vagy zöldséget kell az étrendjükben tartani.A táp akkor jó ha nincsen benne mag.A jó tápban szárított és fonnyasztott füvek és vitaminok(általában C-vitamin)vannak.A jó táp: [link] vagy [link]

Az első képen pellet táp van.Ez hasonlít a nyuszinak való pelletre,de nem az.A nyuszipelletbe A.C.S-nevű kokcidiózis elleni gyógyszer van ami a tengerimalacnak méreg!Igazából a gyógyszeres nyúlpellet törpenyusziknak sem való!

A séta:Én teljes mértékben ellenzem!!!

1.A tengerimalacok nagyon félős állatok,így bele is halhatnak a séta közbeni stresszbe!!!

2.Nem is sétálnak,hanem megállnak egy helyben,és borzalmasan félnek.

3.Rengeteg betegséget szedhetnek össze az utcán.

4.Egy nagyobb testű kóbor kutya simán megöl egy tengerimalacot,ha felkapja a szájába.

Szóval sétában ne gondolkozz!


Ha van még kérdésed írj privátban:)!

2013. okt. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 19. 11:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia

Milyen megyében laksz? :)

Mert nekem most épp van egy fiú tengerimalacom,akit sajnos elkell hogy ajándékozzak ://

Ha érdekel írj privit! :)

2013. okt. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia. Írtam privit!
2013. okt. 19. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!