Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van két lány tengerimalacom,...

Van két lány tengerimalacom, a nagy bántja a kicsit, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tanácsra lenne szükségem, van két lány tengerimalacom, a kicsit most vettem 2 hete, kb 3 hónap a korkülönbség köztük, először semleges területen összeszoktattam őket, nem volt semmi gond, majd beraktam a kicsit a nagy mellé, a nagy kicsit piszkálta, de azt olvastam ez normális, aztán egyre durvább lett, nem sebesíti meg, de megállás nélkül kergeti és odakap a fejéhez, a kicsi nem támad vissza, ezért nem értem, hogy miért bántja a nagy, szegény kicsi mindig kitér előle, de hiába és olyan keservesen sír, hogy nincs szívem hallgatni, ezért szétvettem őket, minden nap kirakom őket és olyankor a legjobb barátok, nem tudom mit tegyek, lenne valakinek tanácsa?

2013. okt. 16. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Rúgd fel a nagyot.
2013. okt. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
cseréljenek helyet is. legyen csak a kicsi a nagy ketrecében, és amikor majd megint cserélnek, a nagy érezni fogja a kicsi szagát, és akkor megint megpróbálhatod együtt.
2013. okt. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A nagy úgy érzi,hogy behatoltak a területére.Ezt le kell játszaniuk,rakd őket össze és hagyd őket,ne szólj közbe!
2013. okt. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amíg kinn vannak, takarítsd ki a ketrecet, mosd le ecetes vízzel, a házikót, etetőt, itatót is töröld át, hogy mikor beteszed őket, egyiknek se legyen otthoni a pálya.

Enélkül, ha a kicsit beteszed a nagyhoz, akkor a nagy a saját területét védi.

2013. okt. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy a nagyhoz tetted be a kicsit. A nagy már bent volt, ő volt az úr,akihez érkezett a betolakodó,a kicsi. PErsze,hogy bántja...A kicsit tedd be először a kitakaritott ketrecbe, hagy egyedül egy jó darabig,később tedd be mellé a nagyot. Lehet igy is lesz vita,de igy már nem érzi annyira nyeregbe magát a nagyobb.
2014. okt. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!