Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot milyen alomban...

Tengerimalacot milyen alomban tartotok?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt írják, hogy csak a faforgács jó. A macskaalom miért nem? Én abban tartom, igaz csak két hónapja van nálam, de semmi baja nincs. Tud valaki valamit arról, hogy miért ne lenne jó a macskaalom?

2013. nov. 3. 13:23
1 2
 1/11 Szofi777 válasza:
Mikor kint vannak Én szénába szoktam tenni Őket,de néha rakok hozzá egy kis faforgácsot.De most, hogy bent vannak (a házban:)a téli helyükön, újságpapírok és kartonpapírok szolgálnak nekik "parketta"-ként.Vagyis teheted Őket:szénába, faforgácsba, újság- és kartonpapírba DE NE RAKD ŐKET SZALMÁBA MERT ELÉG ANNYI, HOGY CSAK MEGKÓSTOLJÁK ÉS FELPUFFADNAK (enni se adj nekik szalmát)!.....
2013. nov. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
én forgácsot szoktam alájuk tenni :) de szerintem a macska alom is jó :) de ha kertes házban laksz akkor füvet is tehetsz alájuk, és azt még enni is szeretik :)
2013. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Van olyan macskaalom ami jó és van ami nem.

Az egyik csomósodik, a másik nem csomósodik, a malac meg hajlamos megkóstolni az almot is. Ha az a gyomrában összeáll, akkor baj van, mert a tengerimalac nem tud hányni, mint a macskák.

Azonkívül a talpának sem tesz jót.

De sok más almozási módszer van, ami jó, például fürdőszobaszőnyeg, fleece pléd, fepellet stb.

2013. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Fürdőszoba szőnyeget láttam fényképeken, de hát azt megrágja, nem? Meg hogy néz az ki, azt azt összepisili?
2013. nov. 3. 15:20
 5/11 anonim ***** válasza:

Egy picit először megrágja (ugyanúgy, mint ahogy macskaalmot is megkóstolja), de aztán hamar rájön, hogy nem finom és utána békén hagyja.


A fürdőszobaszőnyeg gumiból van és lukacsos, a pisi átfolyik a lukakon.

Természetesen kell alá valami nedvszívó anyag, ami lehet forgács, fapellet, macskaalom (mert így már nem tud belekóstolni sem), törölköző, pelenka vagy akár újságpapír is.

A szőnyegről a kakit egyszerű időnként összesöpörni, ami alatta van, azt meg kicserélni.

2013. nov. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne használ fürdőszobaszőnyeget!A faforgács tökéletes, nem kell bonyolítani.
2013. nov. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A fürdőszobaszőnyeg jó megoldás a macskaalom fölé. Amúgy nem csak az a baj a macskaalommal, hogy megkóstolja, hanem a lábát is kikezdheti.
2013. nov. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én fleece plédet használok alájuk már 3 éve, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Sose tartanám többet őket forgácson amióta kipróbáltam a fleece-et. A fleece alatt pedig kutyapelenka van, hogy ami pisit a pléd átenged, azt a pelenka felszívja.
2013. nov. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Rikimisi ***** válasza:

Én keverve használom, 2/3 rész fürdőszobaszőnyeg, de 1/3 forgács, mert imádnak benne feküdni. Amikor takarítás van, szoktam is elszórni benne tápot, hiszen erős a kutatóösztönük, így egész délután azzal szórakoznak, hogy keresgélik a tápokat:-).

A szőnyeget nálam is megkostólták, 3 éve használom, soha nem volt baja tőle. A szőnyeg alá jó a fapellet és a macskaalom is, de ezek önmagukban valóban nem jók a puha talppárnák miatt.

A fű, széna, szalma pedig nem nedvszívó, hamar büdösödik, az ennivaló és nem almozásra.

2013. nov. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Rikimisi ***** válasza:
Fű és széna enni való...értelem szerűen....a szalma is de nem a malacoknak viszont nem szívja a nedvessége és bebüdösödik alattuk és sérülést is okozhat megszúrja a talpát,szemét....láttam már ilyet!!!Macska alom csak akkor megfelelő ha nem érintkezik közvetlen vele a malacka,fürdőszoba szőnyeg vagy forgács van felette.(pelletenél is)A legrosszabb választás az újság papír és a kartondoboz...szintén nem szívja fel a pisit viszont mérgező is lehet rájuk nézve és még kényelmetlen is!
2013. nov. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!