Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan érhetném, hogy a...

Hogyan érhetném, hogy a törpehörcsögöm ne féljen?

Figyelt kérdés
Öt hónapja él nálam, egy kisállatboltban vettem, mikor még pici volt, de már túl volt az elválasztás korán. Nagyon szépen megszlidült, hagyja, hogy kivegyem és szeretgessem, mikor neki is olyan kedve van és nem fut el fejvesztve (ez ritkán történik meg, csak mikor morcos). Este fut csak a kerekében és azt is akkor, mikor a szoba teljesen sötét. A világosban is próbálkozik, de sokszor megáll és figyel, aztán inkább visszafut aludni. A különböző zajok is megriasztják. Sosem bántotta senki sem, gondolom ez zsigerileg benne van minden hörcsögben, de kíváncsi vagyok, hogy meg fog-e változni, vagy így marad. A ti hörcsögeiteknél el tudtátok érni azt, hogy ha kivettétek nem futott el gyorsan és a közeletekben maradt? Hogyan lehet erre megtanítani, vagy egy idő után már nem nem akar majd elmenekülni? :) Előre is köszönöm a válaszokat! Minden más, viselkedésükkel kapcsolatos válasznak is nagyon örülnék!

2013. nov. 3. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan aranyhörcsögeim vannak (külön ketrecben), de azért megírom hogy nálunk hogy megy ez.


Az egyik hörimmel kapcsolatosan: Ő már elmúlt 2 éves is és nagyon szeret engem és tudja hogy én is őt.

Gondolom érzi, hogy mennyire szeretem, mivel sokszor beszélek hozzá, puszilgatom, simogatom, kézből is etetem...stb. Ő már szelídebb nem is lehetne.

Este alig várja hogy amikor elkészül, tehát megmosakszik, alig várja hogy oda menjek hozzá, és berakjam a kezem, azonnal mászik is rám. Ha meghallja a hangomat azonnal el kezd ágaskodni hogy vegyem ki, nem is kell ott lennem, elég ha meghallja a hangomat, egyből felfigyel. :)

És ez még csak a kezdet.

Amikor lerakom a lakásban szaladgálni és pl. leülök a földre, azonnal jön oda hozzám és mászik rám! Még akkor is, ha nem hívom!

Vagy, ha nem vesz észre és én hívom, hogy jöjjön mert vége a játéknak, azon nyomban előjön és jön oda hozzám majd mászik vissza a kezemre, hogy tegyem a helyére.

Szóval...:)

Én úgy értem el ezt nála, meg úgy az összes hörimnél is ez volt, de most konrétan Pufiról beszélek, tehát úgy értem el nála, hogy én naponta többször beszélek hozzá, simogatom, etetem kézből, puszilgatom. Annyira egyértelmű hogy szeretem, hogy nem nehéz rájönnie. :) Én a szívemet-lelkemet tárom elé, és őszintén szeretem, nem csak azért beszélek hozzá...stb. hogy szelíd legyen, hanem a szívemet adom neki és ennél nem is kell több, még jó hogy észreveszi és igazán hálás érte,viszont szeret. Néha meg is nyal...stb. de nem azért mert kajás a kezem!! :)

2013. nov. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Foglalkozz vele sokat, és etesd a kezedből.

Sajnos ez minden hörcsögnél változó..

Az enyém is törpehörcsög, és ő is mindjárt 5 hónapos lesz. Nem olyan szelíd, de azért nem zavarja, ha ott van a kezem mellette, és odajön hozzám mindíg :)

Jó fejek ezek a hörik :D

2013. nov. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Én is rengeteget foglalkozok a mini szerelmemmel, úgy néz ki, ez már csak türelem kérdése akkor.
2013. nov. 4. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!