Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tarthatok törpenyuszit?...

Hogyan tarthatok törpenyuszit? Mire ügyeljek a tartásánál?

Figyelt kérdés
Törpenyuszit szeretnék,milyen fajtákát találhatok az állatboltokban?amennyiben én láttam a Plazakban lévő nyuszik rex,kosorrú és oroszlánfejű fajtauak.milyen a jó nyuszi fogazat? Hogyan lehet szobatisztáva nevelni?(bérházi lenne)egyet tartsak vagy kettőt?van egy törpehörcsögöm is
2013. nov. 5. 06:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyedül kell tartani, ne állatkereskedésben tarts. A ketrece nagy legyen, legalább 100*50 es. A ketrecébe nem kell forgács, de legyen egy wc-je, amibe fapelletet teszel.
2013. nov. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne álatt kereskedésben vegyél nyuszit,az előttem válszolónak igaza van. Vagy keress egy hobby tenyésztőt(írj privátba,segítek) vagy ha budapesti vagy nézd meg a Noé állatotthon honlapját,mert sok nyuszi van ott is. [link] itt az egyik. Remélem segítettem
2013. nov. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kisállat kereskedésben NEM szabad nyuszit venni! Szaporítóktól szerzik be a sokszor beteg nyuszit, de egy ismerősöm pl. úgy járt, hogy "törpenyuszit" vett, majd idő közben kiderült, hogy az bizony messze nem törpe és megnőtt 10 kilóra.... Megbízható TENYÉSZTŐT kell keresni, ugyanannyiért árulják a nyuszikat, mint a kereskedésben (sőt, sokszor olcsóbban), de biztosra mehetsz, hogy törpe és hogy egészséges, nem kosorrú és állófülűvel keresztezett stb.


Kettőt macerásabb tartani, főleg, ha ivarosak, de ivartalanul sem biztos, hogy kijönnek egymással, alapvetően magányos állatok. A szobatisztaságról itt találsz egy jó leírást:

[link]

2013. nov. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztőtől olcsóbb az ellenőrzött nyuszi, mint a kereskedésben a szaporított.

A torpenyul.hu oldalon, és a tenyésztők honlapján minden infot megtalálasz.

2013. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Miskolc közelében tudtok jó tenyésztőt?
2013. nov. 9. 15:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp nagy ketrec kell neki, gondoskodni kell a kajáról, a vizrol, a fogkoptatorol. Nem tudom, igazabol elvannak más nyuszikkal is..nekem is volt mar h együtt volt ketto :) csak az a baj h takarítás szempontjából nem epp jo.. Mert hat a nyusziknak nem kellemes szagú a pisijuk.. Es mindenképp tenyésztőtől vegyél :)
2014. ápr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!