Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögöm bundája olajos...

A hörcsögöm bundája olajos lett, megfürdethetem?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy nem szabad fürdetni. De nem hagyhatom olajosan szegény. Mit csináljak vele, nem akarom, hogy baja legyen, és azért elég hűvös van most. Vagy egy vizes törülközővel töröljem át inkább?


Azért lett olajos, mert nyikorgott a mókuskereke, és beolajoztam. De nem olyan fekete olajjal, hanem étolajjal, ha esetleg megkóstolná ne legyen baja.



2013. nov. 6. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az olajtól nem lesz semmi baja, majd lenyalja magáról. Viszont legközelebb vigyázz, hogy ne rakj olyan sokat a kerékre, hogy össze tudja kenni magát vagy keress másik megoldást a problémára.
2013. nov. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha nagyon sok ragadt a szőrére, inkább babatörlőkendővel óvatosan törölgesd meg aztán egy pici vízzel öblítsd le. De csak azon a területen, ne folyó víz alatt, ne tedd a hörit vízbe, csak egy nedves zsepivel csináld.
2013. nov. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát az lesz, hogy veszek egy másik kereket, mert ennek nem bírom a nyikorgását elviselni. Nem kentem rá sokat épp csak amennyire szüksége volt.


De reggel óta ilyen, eddig miért nem nyalta le magáról? Majd le fogja?

2013. nov. 6. 13:35
 4/13 A kérdező kommentje:
Az egész mindene olyan, hasa háta
2013. nov. 6. 13:35
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor használd a törlőkendős megoldást! Lehet, hogy szétkente magán, ahogy próbálta lenyalni.
2013. nov. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

De az olajtól ugye nem lesz semmi baja?


Próbáltam kendővel, de semmit nem használt... :(

2013. nov. 6. 13:50
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem lesz baja tőle, max egy kis hasmenés.

Ha étolaj, akkor le kell tudnia mosdatni magát. Hagyd még egy darabig.

2013. nov. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Oké, hagyom.

De most úgy is kell mennem állatboltba, venni neki almot, esetleg vegyek neki sampont, hátha kelleni fog majd? Vagy samponnal semmiképp ne próbáljam?

2013. nov. 6. 14:12
 9/13 anonim ***** válasza:
A hörcsögöt TILOS megfürdetni!!! Le kellene, hogy nyalja magáról, ha nem mosakszik akkor baja van!
2013. nov. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Semmiképp se fürdesd meg.
2013. nov. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!