Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen állatot tartsak? Eddig...

Milyen állatot tartsak? Eddig a vadászgörényen, törpenyuszin és tengerimalacon gondolkodtam. Mivel győzhetném meg a szüleimet, hogy kisállatot tartsak?

Figyelt kérdés

2013. nov. 9. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Nem te vagy a főnökük, mindig ezt mondják nekem: ameddig nem vagy 18 éves adig én mondom meg h mit csinálj! és én már semmivel nem tudom őke tmegyözni.
2013. nov. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, előbb kérdezd meg őket, mi a véleményük egyáltalán a kisállat-tartásról. Ha már itt nem hajlandóak engedni, te gondolkodhatsz bármiben, mindennel be fogsz fürdeni. Lehetnek olyan okok a háttérben, ami miatt elzárkóznak, pl. édesanyám allergiás a szőrre, nagymamámnak a gyerekkorából vannak borzasztó rossz emlékei stb. Ha ilyen van, ezzel sokat nem tudsz tenni, legfeljebb ha olyan fajt választasz, ami biztosan nem zavarná (mondjuk allergiás szülőknél a teknős jó választás lehet).

A másik, hogy téged nem tartanak elég felelősnek, és úgy érzik, nekik kéne a kisállat gondját viselni, holott ők nem akarták. Na, ilyenkor be kell bizonyítani, hogy ez nem fellángolás, hanem te igenis képes vagy felelősen gondolkodni. Kezdheted ezt azzal, hogy alaposan kiveszed a részed a házimunkából, leveszed a vállukról a terhet. Mellette azért a tanulmányaidat se hanyagold el, erre is ügyelj. De mindenképpen előbb beszélj velük, hogy te megfelelően érettnek érzed magad arra, hogy gazdi legyél, úgy önmagában az, hogy ezentúl minden nap elmosogatsz, még nem jelenti azt, hogy a szüleid tudni fogják, mit szeretnél nekik bebizonyítani.

Nem árt, ha vannak további terveid. Nem tudom, mennyi idős vagy, de gondold végig, lehet, hogy később kollégiumba fogsz menni, akkor bizony a kisállat a szüleidre marad. Ezt is gondold végig. Ha te most kérsz egy görényt, ami jó esetben 8 évig él, de jövőre a középiskola miatt kollégiumba mész, majd az egyetemet is egy másik városban fogod végezni, akkor az a görény 7 évig leginkább a szüleid görénye lesz, nem a tied. Nyári/hétvégi gazdi meg nem akarsz lenni.

A másik a szebpénz kérdése. Van spórolt pénzed, vagy úgy véled, a kisállat minden költségét ők állják? Kapsz rendszeresen zsebpénzt? Diákmunka? Ez az állat igénye is. Etetni kell, beszerezni a felszerelést (ha a kezdő dolgokat a szüleid fizetik, akkor is, később az almot cserélni stb.), szükség esetén állatorvoshoz vinni. Kalkuláld bele ezt is. El tudnád vinni orvoshoz, van a környéken? Megfizethető? Nem a félmilliós műtétekre gondolok (létezik ilyen is), hanem az egyszeri vizsgálatokra, oltásokra. Ezeket neked kéne fizetned, hiszen te akarod az állatot, nem a szüleid.

A másik az állat és a kezdő felszerelés beszerzése. Ez nem olcsó, talán nincs is elég pénzed rá, a szülőknek is be kell szállniuk. Akkor viszont ajándék, amit "ki kell érdemelni" (lásd előbbiek, pl. jó tanulmányi eredmények). Viszont az nem úgy működik, hogy te karácsonyra kapsz törpenyuszit, és akkor karácsonykor lesz is törpenyuszi, egy tisztességes tenyésztőnél az almok nem akkor jönnek le, amikor csak akarod. Lehet, hogy bele kell számolnod, hogy vársz az állatra - akár egy évet, többet. A türelem fontos. És bizony lehet, hogy addig le kell mondanod a nagy ajándékokról, mert azért szüleid sem milliomosok.

Ha semmi sem segít (se beszélgetés, se felelősség, se jó jegyek, sem az, hogy megvan rá a te pénzed), akkor marad az, hogy majd ha elköltözöl 18 éves korod után, a saját lakásodban azt csinálsz, amit akarsz. Ezzel is számolnod kell, nem lehetsz türelmetlen, azzal csak a saját reputációdat rontod.

2013. nov. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, elgondolkozok azon amit írtál. Úgy gondolom elég felelősségteljes vagyok és én sem most azonnal szeretném azt a kis állatot. A pénz egy része megvan és a tanulmányi eredményem sem olyan rossz. Még várok inkább ezzel az állattartás dologgal és még egyszer köszönöm a válaszodat:)
2013. nov. 9. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!