Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megbolondult az aranyhörcsögöm?

Megbolondult az aranyhörcsögöm?

Figyelt kérdés
Az egész úgy kezdődött, hogy egy ismerősömtől kaptam egy lány hörcsögöt, mert nagyon megtetszett és sajnos az enyém nemrég pusztult el. Gondoltam szerzek neki egy párt, ha már ahonnan hoztam ott is többiekkel volt, vettem is egy másik hörcsögöt akivel nagyon jól kijöttek. Ám kiderült hogy lány. Nem volt baj, hónapokig elvoltak együtt, együtt aludtak, nyalogatták egymást, egészen a mai napig. Ma Nagyon verekedtek, szétszedtem őket, de csak egy dobozba tudtam a másikat tenni mert nincs kalitkám. Azt hittem azért verekednek mert azonos neműek , és a másik ivarérett lett, így nem csípik egymást. Hát ma fogtam a később hozott hörcsögöt és elvittem kicserélni egy fiúra. Most együtt vannak, nem ment neki egyből, szaglászták egymást aztán ezt is elkezdte bántani. Szerezzek be egy kalitkát holnap hogy különválasszam őket egy ideig mert most hülye a hörcsögöm, vagy reménytelen hogy kölykük legyen?! A hím még elég picike.Csak nem értem mi ez a hirtelen változás. AZ előző hörcsögömet egyedül tartottam.

2013. nov. 14. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább vidd el a másik hörcsögöt az enyém ár 1 éve egyedül van de a tesójaival amik lányok is fiuk is voltak azokkal nőtt fel. tarcsd egyedül
2013. nov. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hörcsögöt egyedül tartunk, mert erős területvédő ösztönük van és nem tűrik meg egymás társaságát, maximum a párzás időszakában, addig és nem tovább!!!

Ezt pedig ki kell tapasztalni hogy mikor tüzel a nőstény, de gondolom szaporítani nem akarsz...!

Még testvérek sem tűrik meg egymást, max. 3-4 hetes korukig lehetnek együtt, tovább semmi esetre se, még akkor se ha két lány testvérről van szó!!!

Végzetes sebeket ejthetnek egymáson, meg is ölhetik egymást! Még akkor is amikor látszólag úgy tűnik jól megvannak, a legváratlanabb pillanatban is azonnal kinyírhatják egymást!!

Szóval nem a hörcsögöd bolondult meg, hanem te vagy tapasztalatlan a hörcsögök tartását illetően!!

De ha szereted őket annyira, akkor semmi esetre se várd ki azt hogy baj legyen, hanem fogadd meg a jó tanácsot, hogy egy aranyhörcsögöt egy ketrecben tarts!

Lehet akár több hörcsögöd is, de mindegyiknek külön ketrece legyen akkor. És akkor tart több hörcsögöt ha meg tudod mindegyiknek adni a külön ketrecet és olyan ketrecet ami számukra megfelelő méretű: minimum 70 cm hosszú és 45 cm széles ketrec jó egy aranyhörinek amiben alap kellék a házikó és a minimum 20 cm-es átmérőjű mókuskerék!


Nekem 3 aranyhörcsögöm van mindegyiknek külön ketrece van, mindegyik más és más kis személyiség, és mindegyiket önmagukért szeretem, azért is érdekesebb számomra többet tartani mert mindegyik más és más és mert tudom hogy tőlem mindent, a legtöbbet kapják meg amit hörcsög megkaphat!


Remélem, tudtam segíteni!

2013. nov. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Holnap megpróbálok szerezni a fiúnak egy ketrecet és külön fogom őket tartani.:)
2013. nov. 14. 20:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Bizony,nem társas lények.Csak párzás és az alom nevelėse alatt tűrik meg egymást.De nem jó ötlet utódokat lehozni,rãadãsul hamar ,még a picik nevelése alatt vemhesülhet újra az anya,néhány hét múlva pedig már a picik is.
2013. nov. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!