Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen nemű a degum?

Milyen nemű a degum?

Figyelt kérdés

Sürgősen el kéne tudnom dönteni, mert a testvére elpusztult és új párt szeretnék neki, hogy ne legyen egyedül. A netes képek alapján azonban nem tudtam eldönteni, ezért bajban vagyok.

[link]

[link]


Ha fiú, és veszek mellé egy pici lányt, akkor nem fogja bántani? (ő most 7 éves, eddig az azonos nemű testvérével élt)


A válaszokat előre is köszönöm!


2013. nov. 14. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
ha fiú akkor ne vegyél mellé lányt, mert nem fogja bírni a sok szülést.
2013. nov. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem fiúnak tűnik, a saját fiú deguimból kiindulva.

Ha igazam van, és fiú, akkor semmiképpen ne vegyél mellé lányt, vagy ivartalanítsd valamelyiküket. Nagyon sok macera van a tenyésztésükkel, tényleg értened kell hozzá. (és még úgy is félresikerülhet) A lány degukat 6-9 hónapos kor között kell befedeztetni, ha tenyésztési célra szánod. A szülés előtt pedig külön kell rakni az apát egy másik ketrecbe, mert ha megszült az anya, akkor egyből újra befedezi, és az túlságosan megterhelő az anya szervezetének. Onnantól kezdve amíg a kicsik szopnak, nem szabad befedeztetni újra az anyát, tehát nyomon kell követned, milyen időközönként tüzel, és akkorra mindig különteszed az apát. Az apának persze ez nem fog tetszeni...

A kicsiknek pedig utána gazdát kell keresni. Sok eladó degu van, úgyhogy nem lesz könnyű. Ha nem viszik el, és nálad maradnak, akkor őket is etetni és gondozni kell.

Tehát ha mindenképpen bele akarsz vágni, akkor legyen otthon 3 db nagy ketreced (anya+kicsik ketrece, apa ketrece, és még egy tartalék ketrec a beteg vagy verekedő kamasz deguknak), bírd anyagilag (sok degu sokat eszik...) és legyen sok szabadidőd, hogy emberhez szoktasd a kicsiket.

2013. nov. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tenyészteni egyáltalán nem akarom (se időm, se pénzem, és legfőképpen tudásom sincs hozzá), eddig is csak hátikedvencként voltak, hogy nézegessem őket meg "játsszak" velük, mert olyan aranyos és vidám kis lények.

Viszont párt szeretnék neki, mert tudom, hogy társas lény és nem tesz neki jót, ha egyedül van. Csak azért gondoltam a lányra, hogy azt könnyebben megszokná, de akkor ez kilőve, marad akkor két pici fiú. :)

2013. nov. 17. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!