Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak? Van 2 kisfiú...

Mit csináljak? Van 2 kisfiú degum nem rég kerültek hozzám és gyakran rágják a ketrecet mintha ki akarnának jönni.

Figyelt kérdés
Még nagyon félénkek habár esznek már a kezemből de egy kissebb-nagyobb mozdulatra megijednek. Kiengedném őket de nemtudom kivenni még őket csak ha almot cserélek is nehezen. Miért van ez? vagy mit tudok csinálni?

2013. szept. 16. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Szoktasd magadhoz őket kicsit jobban, hogy ne féljenek ennyire. Ha végre sikerült kivenned, akkor a fürdőszobában engedd el őket, mert ott a legkönnyebb újra megfogni (ha jól tippelek, hogy ott van a legkevesebb fedezék és nem is olyan nagy). Vigyél kaját és azzal folyamatosan csalogasd magadhoz, nem csak akkor amikor vissza akarod tenni. Nálam elég hamar megtanulták, hogy jó dolog kijönni a ketrecből, főleg, hogy a fürdőhomok is ketrecen kívül van.
2013. szept. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mekkora a ketrec? Mert ha nem elég nagy, akkor az is lehet nekik gond, vagy pl. ha kicsi a mókuskerék, ami a legjobb, ha 30-32 cm-es.

Amíg nem szoktak még rendesen hozzád, nem is kell kiengedni őket, de egyébként hamar megszoknak, ha ügyes vagy.

Nekem ami bevált módszer 3 degunál, hogy a pulcsim végébe dugtam egy csövet, aminek a másik végét odatettem a degukhoz, és egy idő után szépen belemásznak. Csak az a lényeg, hogy ha mennének vissza, akkor vissza kell őket engedni a csövön keresztül, amíg teljesen elnyerik a bizalmad. A végén nem is kell már cső, és a karodon is felmásznak. Ezt pár nap alatt el lehet érni.

2013. szept. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem is rágták, pengették. De vettem nekik egy nagy mókuskereket hogy kimozogják magukat és megszűnt.
2013. szept. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat megfogadom a tanácsokat :D már egyre gyakrabban jönnek oda hozzás és csak ritkán rágják a ketrecet a fürdőben szoktam kiengedni őket.
2013. szept. 23. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!