Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Minden rendben a törpenyuszimmal?

Minden rendben a törpenyuszimmal?

Figyelt kérdés
Tegnap volt az első körömvágása az állatorvosnál. Szegénykém nagyon megijedt,kapálózott meg sikítozott is egy kicsit. Az orvos azt mondta hogy ez.mindig így van.Utána még otthon is meg volt illetődve,csak a kezemből volt hajlandó enni meg egy helyben kuporgott,utána meg simiztette magát. Reggel már evett magától meg szaladgált is, viszomt a szeme körül pirosas volt,ugy nezett ki mint az embereknel ha sirtak. Szegénykémet féltem, remélem nincs vele semmi. Az állatorvos kissé gorba volt vele, 2korme is verzett. Az biztos hogy oda nem viszem többet.

2013. nov. 15. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
ha nem múlik egy nap alatt akkor nincs minden rendben, sajnos ő nem tudja megmondani hogy nyugi csak kicsit pityeregtem és azért piros vagy esetleg belement neki valami, nekem először az jutott eszembe hogy kamilla teával nehányszor törölgesd át neki, annak nyugtató hatása van de jobb lenne egy hozzáértő doki, nehogy nagyobb bajt csinálj
2013. nov. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szerintem stresszel. egesz nap alig evett valamit. majd most megyek hozza haza,beviszem a szobamba meg ott is lesz velem a hetvegen. remelem minden rendben lesz vele.
2013. nov. 15. 17:20
 3/5 anonim ***** válasza:

megint elolvastam amit írtál, és most ragadt csak meg az " az orvos azt mondta hogy ez mindig így van" hát nagyon nincs így mindig én már 4szer vágtam magam a karmait egyszer pedig doki és egyszer sem sikítozott, simizni kell megnyugtatni, utána sutty hátra a dermedt pózba és akkor is simizni beszélni hozzá és biztosan tartani, két emberes munka de így 5 perc alatt lent vannak a karmok és nem kell a stresszes dokihoz vinni, mármint a legtöbb állat stresszel ha dokihoz viszed, ez velünk is így van, de nem mindegy hogy ki nyúl hozzá .. :)


ha nem akar veled lenni, szóval ha nem akarja hogy babusgasd akkor ne erőltesd mert azt is stressznek éli meg :( egyébként hol laksz vagy milyen nagyváros van ahol lehetne neki rendes dokit találni??

2013. nov. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért ez nincs mindig így. Az én nyuszim még sosem kapálózott vagy sikítozott állatorvosnál. Természetesen be van tojva ő is rendesen, ha hazajövünk még néhány órán át duzzog, de a dokinál rendesen tűr mindent.

Én az elejétől kezdve magam vágtam a körmét itthon. Párom tartja őt, amíg én vágom. Néha elhúzza a lábát, de nem kapálózik, nem visít, és a legfontosabb: sosem vérzik neki, mivel nagyon fontos odafigyelni, hogy ne vág bele az élő részbe, és ha ezt egy doki képtelen megtenni, oda biztos nem mennék többet. Ha vérzett neki, akkor nyilván fájt is, azért sikított szerencsétlen :(

2013. nov. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát az állatorvos, csak közönséges állatorvos volt, nem külön nyulakra praktizált. Sajnos az egész megyében (nógrád megyében) nincs konkrétan nyuszikkal foglalkozó orvos. Nekem egyből hanyatt fektette. Levágta az első két körmét és utána sipákolt szegénykém. De akkor még nem is vérzett. Talán a harmadik vagy a negyedik vérzett, arra meg se moccant. Utána még egyszer leugrott az 1m-es asztalról és elszaladt, úgy kellett utána menni, felvenni, de akkor sem nyafizott csak belebújt a nyakamba. Ketten fogtuk le barátommal, míg az orvos levágta neki. Közbe simiztem a pociját, meg a buksiját, de úgy dobogott a szíve, mintha ki akarna ugrani.


Úgy néz ki hogy tegnap óta már jobban van. Már a szeme is normális, egyáltalán nem is piros. Enni viszont kevesebbet eszik. Ha adok neki a kezemből, akkor azt mind megeszi, de a tányérja eddig üres volt mindig délutánra, most meg egy csomó volt még benne.


Reggelről behoztam a szobámba (sajnos nem teljesen szobatiszta, folyton az ágyra pisil, úgyhogy ezt elég ritkán szoktam)szaladgált, meg elterült. Hagyja magát szeretgetni, úgyhogy már szerintem nem duzzog, megbékélt. Viszont nem tudom, hogy miért eszik kevesebbet, amióta hazahoztuk. Csak a körmét vágták le, meg a nemét nézték meg (amit nem tudott pontosan megmondani) a fogaihoz nem nyúltak, meg azokkal eddig nem is volt probléma. Most kiengedtem kint a kertben is, és minden bokor ágát lemetszi, de nem eszi meg, csak leharapja. :-)

2013. nov. 16. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!