Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 4 hónapos törpe nyulam van....

4 hónapos törpe nyulam van. Nagyon szeretem és jól megvoltunk eddig. Az utóbbi napokban szétbogyózik és rázza a ketrecét. Mit tegyek hogy ez megszűnjön és egy igaz barátot kapjak?

Figyelt kérdés
4 Hónapos törpe nyulam van. Kb 2 hónapos korában került hozzánk félénk kis seggdugaszként. Idáig semmi problémám nem volt vele de kb 5 napja (ekkor lettem beteg) hajnalban eszméletlen ketrecrázásba kezdett. Próbáltam én már vele mindent takaróval letakartam, kapott kaját, kiengedtem, végül megpróbáltam a kis kutyáknál bevált módszert fogtam és bedobtam a házába. Az érdekes ebbe az egyébként hogy 5 percig elhallgatott utána kijött és folytatta, de amint kinyitom a ketrecet már tudja és fut be a házba. De ez még semmi. Esténként ki szoktam engedni néhány órára. Vígan elvan amíg simogatom vagy épp játszom vele. De amint mással foglalkozom szaladgál amivel persze semmi gond nincs, de közbe rohadtul szarik és hugyozik egyszerre. Így a kellemes termékek szanaszét repkednek az ágyamba amit már nem nagyon tudok tolerálni. Volt már kutyánk, macskánk deguink. Semelyikkel nem volt komolyabb gond. Nagyon szeretem ezt a kis dögöt de nem tudom lenevelni erről és már nagyon unom a mindennapos ágynemű cserét és igen eléggé szar érzés vissza tenni a ketrecébe mikor még kint lehetne velem órákat. Mit tegyek hogy ezek a dolgok megszűnjenek?

#nevelés #nyúl #Ketrecrázás
2013. nov. 17. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

A ketrecrágást azért teszi,mert társaságra vágyik. Szeretne kint maradni Veled és nem a ketrecben elkerítve.

A pisilésről meg annyit,hogy szobatisztaságra kell nevelni : a nyuszik 1 helyre végzik dolgukat így abba a pontba tegyél sarok WC-t bele fapelletet és szedd össze a nyuszi kakiját,pisiét, és tedd bele! Pár hét és szobatiszta lesz!

Az én nyuszómnak állandóan nyitva van a ketrece,este az àgyunkban alszik,néha a saját ketrece ágyában ,és este is ha elkell vègeznie a dolgát, leugrik az ágyunkról és szalad is be a ketrecébe a WC-re. Nagyon aranyos :))

viszont hiába tanulja majd meg a szobatisztaságot,de ivarèrèskor (főleg ha hím) előfurdul,hogy elejt majd néhány bogyót.

Viszont ha hímed van, célszerű ivartalanítani mert ivaréréskor a falat szét fogja fröcskölni+ bogyózni,ha nincs ivartalanítva. Nekem nőstényem van szóval pontosan nem tudom hogy ivartalanítás után csinál-e ilyeneket,de a kolleganőm aztmondta hogyha nincs ivartalanítva akkor fröcsköl. Reméle

2013. nov. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Remélem segítettem! :) *előző*
2013. nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy ideig szoba tiszta volt sarkot is választott magának. Egyébként nőstény és azt olvastam hogy akkor csinálják mikor a területüket jelölik. Minden hajnalban 4 környékén kezdi a ketrecet rázni tehát ne haragudjon de akkor valahogy nem fogom kiengedni ezért szeretném lenevelni róla. De mint írtam mindennel próbálkoztam amit mások előttem tapasztaltak vagy esetleg javasoltak. De semmi nem használ. Szerintem 2 hónap alatt annyira nem tudom elkényeztetni hogy ilyen legyen.
2013. nov. 17. 22:21
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Ágyra ne engedd rá! A nyulaknál ahol a falkaszag van, ott van a wc, és neki te vagy a falkája, így az ágyat/kanapét stb-t wcnek érzékeli. Most kezdett el ivarosodni, szóval a bogyózás területjelölő is lehet (a mi 4 hónapos nősténynyuszink is nemrég kezdte, ahogy lehet, visszük is ivartalaníttatni, mert a legtöbb nősténynyuszi méhvérzésben/rákban hal meg 3-4 éves korában). A ketrecrázás nekünk is probléma, főleg hajnalban, ezt azzal tudtuk csökkenteni, hogy közvetlenül azelőtt van kinn sokat, mielőtt lefekszünk (mondjuk 11-éjfél körül), így kimozogja magát és sokat alszik. Ami kevésbé humánus: ecettel átmosni azt a dolgot (jelen esetben a ketrecrácsot), amit nem akarod, hogy rágja. Nálunk ez a fabútoroknál vált be, egyébként szétrágná, de ha beecetezzük, akkor napokig/pár hétig a közelébe sem megy. Semmiképp se dobáld!
2013. nov. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kezd ivarérett lenni, akkor csinál ilyeneket. Ivartalanítás náluk is beválik, így nem jelölgetne, és lenyugodna. A mi állatorvosunk már 4 hónapos kor betöltése után javasolja.
2013. nov. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mindenféleképpen ivartalanítani kell? Más megoldás nincs?
2013. nov. 19. 18:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nekem ezt javasolták, ugyan ebben a cipőben járunk, csak bak nyuszival. De olvass utána a nőstény nyuszik ivartalanításának előnyei után. Meghosszabbítod vele a nyuszi élettartamát, mert a nőstény nyuszik igen nagy százaléka daganatos betegségben hal meg elég korán. Ha ivartalanítod évekkel tovább élhet. És talán a fent említett probléma is enyhül :)
2013. nov. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!