Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet sétáltatni a nyuszit?

Lehet sétáltatni a nyuszit?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nem sokára lesz egy nyuszim(valószínű törpe) és szeretném az utcán sétáltatni.A gond csak az h falun élek és ugye ott sokan "evési"céllal tartanak nyulat.Nem fognak hülyének nézni?Vagy kibeszélni??Mert nagyon szeretném sétáltatni!!!!A válaszokat köszönöm!
2009. nov. 19. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Én még olyat nem láttam,aki sétáltatná a nyuszit...

A nyuszinak nincs mozgásigénye,bocsi de szerintem inkkább vegyél kiskutyát.(nem rosszból mondtam!!)

2009. nov. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

de aranyos vagy:)

gondolom van kertetek, ott nemjó ha ugrabugrál? vagy kifejezetten sétáltatni szeretnéd? akkor szerintem vidd el valahova a falu hátuljába, szép füves területre, ahol már nincsen annyi ház, és ott sétáltasd:)

2009. nov. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem igen,de ha ki is cikiznek ne foglalkozz velük!Jó ötlet! ;)
2009. nov. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
persze lehet nyulat sétáltatni. de csak nyáron és tavasszal de ne nagyon sétáltasd közvetlen napfényben ,mert gyorsan tud hőgutát kapni.
2009. nov. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Próbáltam már de a nyuszi nem olyan mint a kutya, tehát nem fog utánad menni, inkább áll egy helyben és les. Ez nem épp sétáltatás...
2009. nov. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szerintem lehet nem hiába árulnak nyulaknak is hámot:)
2009. nov. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Utcára semmiképpen ne vidd ki sétálni mert szegény ki fog borulni (zaj, szagok, kutyák)

Mezőre kiviheted hámmal pórázhosszabbítóval, azt élvezni fogja, a miénk legalább is ugrándozott a fűben, alig tudtuk megfogni.

Mielőtt kivinnéd (majd gondolom tavasszal) az oltásait mindenképp meg kell kapnia (mixo/RHD), és külső élősködők ellen sem árt cseppet venni, de ezt beszéld meg az állatorvossal (Frontline TILOS)

2009. nov. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%

Lehet, de én nem ajánlom! Ez olyan mintha a macskádat vinnéd le sétálni.

1.Egy nyuszinak nincs akkora mozgás igénye, hogy sétáltatni kéne.

2.Borzasztóan meg fog ilyedni a zajoktól, kutyáktól stb.

3.Soha nem fogod tudni hozzá szoktatni a hámhoz, mert ösztönösen megpbobálja majd leszedni magáról.

Tehát NE VIDD SÉTÁLNI A NYUSZID!

Inkább vegyél hálót, fát, vagy bármit amivel eltudsz keríteni egy kis részt a kertetekben, és állitsd fel árnyékos hellyen.

Lehetőleg a kerités olyan legyen ahonnan a nyuszi nem tudd kibújni, és magas, hogy kiugrani se tudjon.

Meg legyen neki a lakásban is egy ketrec, ahova estére beviszed. Mindig csak nyáron rakd ki a kerben, vagy akkor amikor meleg van.

2009. nov. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az enyém annak örül a legjobban, ha szabadon szaladgálhat... akarom mondani ugrálhat.
2009. nov. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkienek a válaszokat:)Egy rokonomnak is van nyuszija és ő imád sétálni,pedig városban lakik....Valószínű én is elviszem majd sétálni,de egy közeli játszótrre(nem nagyon jár oda senki)viszem mert ott nagy a füves terület!
2009. nov. 20. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!