Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac tulajdonosok...

Tengerimalac tulajdonosok várom a segítségeteket?!

Figyelt kérdés

Van egy kb. 4 hónapos fiú kopasz tengerimalacom! 1 hete van nálam. 100x50 cm-es ketrecben lakik. Van egy nagy háza, de nem használja. Sokat eszik és iszik, mennyi az ideális adag amit egy nap kaphat? Függő ágya is van, azt sem használja.

Társat is szeretnék neki, de előtte ivartalanítom. Kézhez szoktatásban is szeretnék tanácsot kérni. Faforgács, vagy esetleg jobb ötlet? Olcsó tengerimalac ivartalanítás Budapesten?



2013. nov. 24. 12:08
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Én macska almot használok és rá forgács úgy kevésbé gyakran kell takarítani. Hát attól függ milyen tengeri malacot akarsz , az enyém napi szintem 2-2.5 répát megeszik :D Párral kapcsolatosan nemtudok segíteni nekem csak ő van egyedül :D
2013. nov. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Mivel nekem nem kopasz tengerimalacom van,így a kaja dologban nemtudom hogy különbözik-e a két malac etetése,de én kb. Egy maréknyit teszek a tálkájába,és vagy megeszi,vagy nem...

Kézhez szoktatásnál: mikor kinyitod a ketrec ajtót, és viszel neki pl. Répát,hagyd,hogy Ő menjen oda érte,és vegye el a kezedből. Hagyd hogy megszagolja a kezed,majd óvatosan simizd meg. Engedd, hogy Ő közeledjen hozzád,mivel új neki a környezet is, és Te is. Türelem rózsát terem! :) remélem sok örömöd lesz majd benne! :DD

2013. nov. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*a macskaalom nem jó! Beszippantja,megeszi,az neki méreg!!! Állatorvosunk mondta és sokan nem ajánlják! Max fapellet mint a nyulaknál de macskaalom semmiképp sem!
2013. nov. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Addig működik, hogy magától jön oda a ketrecajtóhoz, és elveszi a kezemből a kaját. De ha kiveszem a ketrecből, akkor sokáig remeg, ha a fejét simogatom akkor nagyjából megnyugszik, de ahogy a nyakához érek összerezzen. Olvastam, hogy mivel kopasz, kényelmetlen lehet neki a forgács. Holnap kipróbálom, hogy ha csak egy kis helyre teszek forgácsot, a többi részen pedig törölköző lesz, akkor melyiket fogja többet használni. Ja, és még egy kérdés - Kötelező a körmét vágni? én itthon nem merem, de ha muszáj elviszem kozmetikushoz. Köszönöm a válaszokat! :)
2013. nov. 24. 21:22
 5/12 anonim ***** válasza:

A kopasz malac ugyanolyan, mint amelyiknek szőre van, csak jobban kell vigyázni a bőrére, mert nagyon könnyen megsérülhet.

Széna mindig legyen előtte és friss víz.

Kifejezetten tengerimalacnak való, C vitaminos tápot adj neki, ebből egy nap két evőkanállal (kb. 4 dekát). Vagy az egészet reggel, vagy egy-egy kanállal reggel és este.

Emellett zöldséget, néha gyümölcsöt is adhatsz, egy nap ne sokfélét, kb. egy marékkal. Amit nem eszik meg belőle egy fél óra alatt azt vedd ki, nehogy megromoljon.

A házat meg a függőágyat majd kipróbálja, úgy látszik még szokatlan neki minden egy hét után.

A macskaalom nem jó, a fapellet is csak úgy, ha valamit még ráterítesz, mert a talpa nem bírja.

Próbálj ki egy fürdőszobaszőnyeges megoldást, alatta lehet pellet.

Vagy a kopasz malinak a legjobb lenne, ha fleece (polár) anyagot terítenél legfelülre.

Milyen társat szeretnél mellé?

Másik kopasz malacot, vagy szőröset?

Szerintem két hónap múlva társíthatsz mellé egy egy hónapos kisfiút, és akkor nem kell ivartalaníttatni a malit.

Az ivartalanítás, mint minden altatásos műtét veszélyes és drága is Pesten kb. 7-15 ezer Ft.

A kézhez szoktatás úgy kezdődjön, hogy mikor már belépsz a szobába, kezdj hozzá beszélni, így megismer a hangod alapján és megnyugszik. Mindig próbálj meg szemből felényúlni, mert ha felülről közelítesz, könnyen megijed.

Etesd a kezedből és közben is beszélj hozzá.

2013. nov. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A Házat idővel megfogja szokni a "bízik" benne . Az én tengerimalacomnak ép előbb vittem ki a függőágyát retteg tőle. De gondolom megfogja szokni..Én enni egy kisebb marék kaját adok 24 órára + zöldség,gyümölcs .Kézhez szoktatni úgy tudod ha beszélsz vele és közbe benyúlsz hozzá. A rágcsálóknak köztudottan gyenge a látásuk viszont a hallásuk és a szaglásuk ennél kifinomultabb.A hangod ha megszokja kezd majd érdeklődni és szagolgatni és idővel megis tudod simizni ;))
2013. nov. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel a taktikával próbálkozom, meg hogy amikor kiveszem akkor az ölembe teszem a kaját, és úgy elveszi ( persze csak, akkor ha mozdulatlan vagyok ) Reggel amikor felkelek már egyből mondja a magáét, mert gondolom éhes :D Nekem eddig hörcsögeim voltak, reggel és este adtam nekik enni, de volt h este nem is kellet, mert a felét meg sem ették. De a tengerimalacom, bármennyit adok neki, egyből felzabálja. Iszonyat mennyiségű szénát eszik. Tápból is bármennyit megtudna enni, a zöldségről meg ne is beszéljünk :D Egyébként már látszik rajta, hogy kezd oldódni, nagyon édes ahogy teszi-veszi magát a ketrecbe, és kéri a kaját. :D
2013. nov. 27. 12:19
 8/12 A kérdező kommentje:
5-ös. Most láttam, hogy írtál. Köszi a tanácsokat. Én is azt akartam először, hogy várok vele pár hónapot és akkor egy párhetes tengerimalacot veszek mellé, de lebeszéltek róla, hogy később amikor a pici is ivarérett lesz, akkor ugyanúgy összefognak verekedni, hogy eldöntsék ki legyen a "főnök" hiába voltak addig barátságban. És főleg, hogy kopasz így még a szőre sem tudja megvédeni a harapástól. Egyébként nekem mindegy, hogy szőrös vagy kopasz társa lesz, a lényeg, hogy ne legyen egyedül :)
2013. nov. 27. 12:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, hogy kopasz vagy szőrös második malac van-e betervezve, mert nem teljesen mindegy.

Ha a másik is kopasz és dominanciaharc lesz köztük, akkor valamelyik bőre mindenképpen összekaristolódik.

Ha másik malac szőrös, de a kopasz lesz a főnök, akkor ennek jóval kisebb az esélye. Kereshetsz neki társat pár hónap múlva egy kis szőrös fiú személyében, akkor nem kell egyiket sem ivartalaníttatni.

Ha például a Magyar Tengerimalac Védő egyesülettől fogadsz örökbe malacot, akkor ott tudnak abban is segíteni, hogy ne olyat válassz, amin már eleve látszanak a domináns jelek.

2013. nov. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tényleg én erre nem is gondoltam. Akkor mindenféleképpen szőrös társa lesz. Egyébként írtam email a Tengerimalacvédő- Egyesületnek. De azt javasolták, hogy ivartalanítsam és egy lányt vegyek mellé.
2013. nov. 28. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!