Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Igaz, hogy tönkremegy a mája...

Igaz, hogy tönkremegy a mája a tengerimalackának a sok szénhidráttól, ha kenyeret kap? Vagy nem igaz?

Figyelt kérdés
Az állatkereskedő ezt állította, kenyér ne, kukorica búza ne, mert kitörik a foga. gondolom, azért mondott ilyeneket, hogy csak az ő általa árult eleségeket vegyem a malackának.

2013. nov. 25. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:

A kenyér felpuffaszthatja, ha nagy mennyiségben kap. Olvastam már olyat, hogy van, aki rendszeresen adott a malacainak és semmi bajuk nem lett. De hogy ennek mennyi az igazságalapja,azt nem tudom. Mindenesetre én inkább szénát adok nekik, az koptatja legjobban a fogukat. A kukoricába valóban beletörhet a foguk én nem is adok nekik, szerencsére nem is eszik meg. A búza meg bélelzárodást

okokozhat, meg nem is igazán szabad nekik adni, mert könnyen elhízhatnak tőle, akárcsak a többi magfélétől. Búzát és a többi magfélélét én csak kicsíráztava adok nekik, egyszerűen imádják. Ha többet szeretnél róluk megtudni és még nem olvastad ajánlani tudom a gemon.ro.hu weboldalt, nagyon hasznos.

2013. nov. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért mondta, hogy tőle vegyél kaját, de igaza van. Nem szabad nekik ilyen kajákat adni. És az is egészségtelen, ha egyedül tartod, mert depressziós lesz és meghal.
2013. nov. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Végre egy kereskedő, aki jó tanácsot ad a malac mellé!

Széna mindig legyen előtte és víz!

Emellé kimondottan tengerimalacnak való C vitaminnal dúsított tápot vegyél (a malac szervezete, ugyanúgy, mint az embereké, nem tudja előállítani a C vitamint)!

Minden más állat viszont igen, ezért például a nyúltáp sem jó a malacnak, mert abba sem tesznek plusz C vitamint.

Plusz egy marék zöldséget-gyümölcsöt is adj nekik minden nap.

Azt, hogy mit adhatsz és mit nem, olvasd el mindig például a gemon.ro oldalon.

[link]

Egy egész kicsi csonttá száradt kenyértől persze nem lesz baja, de mivel nem koptatja a fogat, mert a nyáltól elázik, nincs értelme adni. Nem beszélve arról, hogy mi minden vacak mesterséges dolgot beletesznek a bolti kenyerekbe.

2013. nov. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
veszem a c vitaminos magokat neki a boltban, meg szénát is. kenyeret nem adok neki meg kukoricát sem (hiába van több tonna belőle). friss füvet szoktam neki adni, azt imádja. meg a káposzta levélből egy darabkát. répát, uborkát is szereti.
2013. nov. 26. 09:08
 5/5 anonim ***** válasza:
A Kenyér puffasztja. A legtöbb malac ingazából a szárított kenyeret,kiflit megse eszi. Az egyém a kukoricát se eszi meg a kajájából :D Mindedjik kaja tartalmazza a búzát és a kukuricát . Csak ugye megfelelő mennyiségbe ami kell a napi bevitelhez.
2013. nov. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!