Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel etessem a tengerimalacai...

Mivel etessem a tengerimalacaimat?

Figyelt kérdés
2db hím. Milyen gyümölcs/zöldséget ehetnek? Milyen táp kell nekik? Kell ezek mellé más(mint pl. hörcsögöknek tejföl-lisztkukac) ? Itató mekkora kell nekik? Milyen gyakran kell cserélni a vizet?

2013. dec. 15. 10:58
 1/4 anonim válasza:

A malac szeret inni, nekem 3 van, és egy nap alatt elfogy két deci az önitatóból, tehát naponta cserélem.

- lucerna

- sima magkeverék, amiben van nyúltáp-szerűség

- alma, sárgarépa, paprika, kis mennyiségben retek, karfiol (ezek ugya puffasztanak)

- szoktunk venni vitaminnal dúsított magkeveréket, amit összekeverünk a simával.

- fogkoptató,de azt nem mindig szeretik


Különben havi 2000-ből kijön a táplálásuk. Viszont többször kérnek kaját, mint ahányszor éhesek, szóval csak következetesen.

2013. dec. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a választ! :)

Milyen időközönként adjak akkor majd nekik enni?

2013. dec. 15. 12:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Magkeveréket ne! Nem tengerimalacnak való. Versele Laga Cavia tápokat kell nekik adni, vagy pedig Lili-tápot. Ezek vannak tengerimalacra kifejlesztve. Magkeveréket nem szabad nekik adni. Egyébként szénának mindig kell, hogy legyen előttük, az a legfontosabb. Víz is kell mindig nekik, nekem 4-en vannak, van amelyik többet, van amelyik kevesebbet iszik. Télen napi 1x, nyáron akár napi 3-4x is kicserélem a vizüket. Uborkát, répát, almát, bio salátát ehetnek. K-betűsökkel vigyázni kell, mert puffasztanak. Mindent jól moss meg, mielőtt odaadod nekik, és szárítsd is meg, ne legyen vizes, mert vizesen is puffaszt. Itt egy nagyon jó oldal, www.gemon.ro itt mindent részletesebben leírnak :) Megéri a malacgazdáknak áttanulmányozni :)
2013. dec. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jajj ezt elfelejtettem írni, napi 2x lenne az ideális nekik enni adni, de én 4szer szoktam általában :) Néha igen, nagyon kedvesen tudnak nézni, néha meg is esik rajtuk a szívem, de vigyázni kell, nem akarom hogy elhízzanak :)
2013. dec. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!