Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kaptam egy oroszlánfejű törpe...

Kaptam egy oroszlánfejű törpe nyulat, hogy tudom magamhoz szoktatni? Meg akarom fogni mindig elugrál. Mit kell tudni a törpenyulak tartásáról?

Figyelt kérdés
2013. dec. 27. 07:43
 1/5 A kérdező kommentje:
6 hetes kislány! :)
2013. dec. 27. 07:43
 2/5 anonim ***** válasza:
Torpenyul.hu. minden infot megtalálsz, a fórumot se hagyd ki. A tenyésztők oldalain is nézelődj sokat.
2013. dec. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Soha ne légy vele erőszakos!-Ha valamit nem szeretne törődj bele. Ennek az egésznek hogy magadhoz édesgesd a nyuszmuszt sok időre van szüksége. Hiszen ez a kapcsolat a bizalomon alapul. Simogasd sokat,de mielőtt megsimogatnád rakd az orra elé a kezed hogy megszagolja!-de vizsázzz ne nyomd az orrában a kezed csak szép finoman az orra elé hogy megszagolja ,szagról fog felismerni.Amikor megeteted, itatod,benyúlsz valamiért a ketrecbe,az után ahogy már említettem előbb szagminta, utána simi és ez mindig így legyen! Ezen kívül engedd sokat szabadon a szobában és simizd sokat,akár vedd is fel időnként hogy szokja a simogatást,és hogy kézben van!! Így fog szép lassan kialakulni a bizalom ,és egy kis idő után nyuszid felismer,és ha odamész ketrecéhez,ő is oda fut hozzád hogy köszönjön neked. Légy vele türelmes,ne légy erőszakos,ha nem szeretne valamit,ne csináld,mert bizalmát elveszíted. Beszélj hozzá nyugodtan,bár úgy tűnik nincs értelme,nyuszód megfog hallgatni,és ugyanúgy együttérez majd veled! SOK SIKERT KÍVÁNOK!!! :) ;) :)
2013. dec. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekünk anno azt mondták, hogy ki kell tapasztalni mit szeret.Az én nyuszim azt szereti ha a füle mögött vakargatjuk:).De vannak olyan nyuszik is akik ott a bajuszuknál szeretik.Ha van esély rá engedd ki, hogy szaladgáljon és ismerkedjen a környezetével.Hosszú idő amíg a bizalmába férkőzöl.Ha nem szereti ne vedd fel, ülj le a ketrece mellé és simogasd, beszélj hozzá. Türelem és sok sikert!:)
2013. dec. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
célszerű megvenni ezt a könyvet minden benne van hogy mit ehetnek mit nem és hogy hogyan szoktasd magadhoz: [link]
2014. febr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!