Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A vadászgörénynek lehet adni...

A vadászgörénynek lehet adni zöldséget? És egyébként miket lehet neki adni enni? És hogyan kell leszoktatni a harapásról?

Figyelt kérdés
2008. júl. 15. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kaphatnak zöldség-gyümölcsöt kiegészítőnek de nem fő tápláléknak.A zöldség közül szeretik a kígyóuborkát és a paprikát (meghámozva és felkockázva)gyümölcsök közül:sárgadinnye,banán,görögdinnye,barack,körte,alma....de csak ha édes és nem kemény.Hús közül mindet lehet adni neki csak a sertés-t nem. De itt részletesen levan írva minden az etetésröl(amit adok linket). A harapásrol pedig ugy kell leszoktatni hogy amikor harap akkor megfogni a görit és kicsit megrázzuk és rákiáltunk hogy "nem".Vagy ráütni egy kicsit a fejére...de akkor is mondani kell a 'nem' szócskát.De ezen az oldalon minden levan írva róla.


www.goreny.hu (a tartás menüpontba vannak)

2008. júl. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jobb ha csak húst kap, mivel a görény kizárólag húsevő állat. De le is van írva itt nagyon jól. [link]
2008. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépeken a válaszokat...De azt olvastam h nem szabad a fejére ütni mert akkor csak mégjobban fog haragból harapni...Nektek van görényetek?
2008. júl. 15. 15:57
 4/7 anonim ***** válasza:
1.válaszoló vagyok. Nekem van egy görényem. Nem fog jobban harapni.Minden görénytartó ezt ajánlja vagy megkell kicsit rázni.Az orrára nem szabad pöckölni mert az a legérzékenyebb érzékszerve.
2008. júl. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Különböző módszerek vannak a harapásról való leszoktatásra:

Az egyik ilyen módszer, ha a nyakánál lévő laza bőrnél megfogjuk az állatot, úgy, ahogy a domináns görény teszi társával és gyengéden megrázzuk. Ennél a fogásnál tartsuk meg a fenekét is, ha csak a nyakánál fogva lóg, fájdalmat okozhatunk neki.

A dominanciánkat kifejezhetjük úgy is, hogy miután megharapott, földhöz szorítjuk addig, míg meg nem nyugszik. Ezek az izgága kis állatok nem szeretik, ha féken tartják őket, így hamar megtanulják, nem szabad harapni."


"Növényi eredetű táplálékok:


Zöldség, gyümölcs

Amit szívesen megeszik (kerüljük a túl savas gyümölcsöket narancs-, illetve amik hamar székrekedést okozhatnak) a krumpli főve viszont nagyon hasznos eledel a számukra

* Répát, gyümölcsöt, nyers zöldségféléket kisebb-nagyobb mennyiségben mindig célszerű a takarmányhoz keverni. Különösen fontos ez a fedeztetés előtt, és a növekedés szakaszában.Búzacsíra, szójadara:

Táplálékhoz keverve hasznos fehérje-kiegészítő."


Ezek görényes oldalak cikkeiből kimásolt "idézetek".

Remélem segítettem. :)


OFF

Görény.hu

Itt mindent megtudhatsz a görikről.

Sok sikert ;)

2008. júl. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Saját bőrömön tapasztaltam, hogy a görényeknek mindent lehet adni.

Persze, kiemelem MÉRTÉKKEL.

Ami azt jelenti, hogy pl. minden fórum/könyv bármi azt hírdeti, hogy paradicsomot a sav miatt nem lehet nekik adni... Se fűszereset se semmit.

Utálom az ilyeneket. Ahonnan csak a szabályok áradnak.

Én vagyok már olyan régóta gazdi, hogy egyedül rájöttem nagyon sok mindenre.

Ami nem kell neki, azt úgysem fogja megenni.

Amit pedig "nem szabad neki adni" a görényezők állítása szerint, abból egy falatot vagy egy pici darabot simán kaphat... Legalább szinesebb lesz a napi menüje :)

Mondjuk tény és való, hogy szemeseket pl. kukorica, bab stb nem adok neki, nehogy probléma legyen a belecskéjével, de mivel 3-4 óránként ürít a gyors anyagcseréje miatt, soha nem volt semmi baj vele.

Most lehet megvetni. >>

:)

És az én görényem azóta is él tovább makkegészségesen, gyönyörű fogakkal és szőrrel. :))

2008. aug. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én fülharapással szokattam le a harapásról...szerintem ez a legtuttibb...


ha megharap, elkapn, lefogom a fejét, és pici fülharapás...kiskorában csipkedett, azóta egyetlen egyszer sem harapott meg, nagyod édes ha játszunk, csak a fogai közé veszi az ujjam, semmi erőt nem fejt ki rá...

2009. júl. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!